TMT©fi(g(2£ Gerard Casius De rechter bovenvleugel met aileron Zoals in het artikel werd vermeld, bestaat - uiter aard - de hoop dat de DH-9 HW uiteindelijk in de collectie van het MLM zal worden opgenomen, maar indien dit onverhoopt niet mogelijk zal blijken te zijn, dat de replica, c.q. de alsdan gerea liseerde onderdelen, van de hand moeten worden gedaan. Om die reden worden de bijdragen van de zeer gulle supporters voorlopig als aandelen in het DH-9 project beschouwd. Een van hen heeft echter al laten weten dat, in geval de Stichting Vrienden, c.q. het MLM zelf, de DH-9 wil over nemen, zijn - zeer aanzienlijke - aandeel als een directe donatie kan worden beschouwd. Dit bete kent dan bijna een derde van de geschatte bouw kosten. Hiermee is voor de realisatie van het DH-9 project een heel stevige basis gelegd. Op de foto's ziet u een van de twee al gebouwde bovenvleugels (nog zonder linnenbekleding) van de DH-9 HW, inmiddels voorzien van de ailerons, en verder ook de centersectie in aanbouw. De 9-cilin- der Pratt Whitney Wasp Junior stermotor is gereed en aan de motorbok en het uitlaatsysteem wordt hard gewerkt. De 'reverse-engineering' van de door de Nederlandse vliegtuigconstructeur Laurens Walraven ontworpen schaalbouw-romp is ook in gang gezet. Hierbij worden de originele afmetin gen van de DH-9 romp gebruikt en de construc tiedetails getekend aan de hand van foto's van de aanbouw destijds bij de Luchtvaart Afdeling op het vliegveld Andir (Bandoeng) in Ned. Indië. 13

Spinner | 2009 | | pagina 15