©J tisch examen vliegen ze met het Pandertje naar Ypenburg waar Hein Schmidt Crans vervolgens de examens afneemt. Wat het terrein betreft wordt de gemeente op 26 april 1937 door de Heidemaatschappij gewaar schuwd dat De Eendenkooy hoognodig moet wor den bemest. Opnieuw is het advies het terrein te verpachten, wat erop neerkomt dat het vliegveld zou moeten worden gesloten. Maar dat advies wordt niet gevolgd. Feit is dat eenmalig ruim 8.000.- zou moeten worden geïnvesteerd in drai nage en daarnaast nog eens jaarlijks 4- tot 8.000.- voor bemesting. Ook dat zal echter niet gebeuren. De grasmat zoals die er al die jaren heeft uitge zien. geeft onvoldoende stevigheid bij start en landing. De exploitatiekosten staan in geen ver houding tot de inkomsten. De verruiming van de statuten in verband met het motorvliegen biedt de R.K. Brabantse Aëroclub weliswaar goede vooruit zichten. maar feitelijk is het tegenovergestelde het geval. De voortdurende discussies over de exploi tatiekosten van het vliegveld, leidt ertoe dat de gemeente bij de minister van Waterstaat navraag doet over de behoefte aan het vliegveld, 'zodat eventueel aan een andere bestemming kan worden gedacht'. Ook de ministeries van Sociale Zaken en Waterstaat worden benaderd. Op 30 november 1938 laat het ministerie van Waterstaat, afdeling Luchtvaart weten dat er overleg is geweest met het ministerie van Defensie, de KLM en de Nationale Luchtvaartschool. Alle betrokkenen stemmen in met de door de gemeente Woensdrecht voorge stelde 'tijdelijke opheffing' van het vliegveld. In de gemeenteraadsvergadering van 20 december 1938 wordt uitgebreid daarover gesproken. Met veel Het heeft wat weg van een Open Dag op De Eendenkooy zomer 1937. Het is een drukte van jewelste. Maar het zijn serieuze manoeuvres met Fokker C.V's. En dat is tot dan nog nooit gezien in Hoogerheide. Het onverharde horizontale pad gaat rechts naar de huidige Kooiweg in Hoogerheide. De verticale weg komt met een niet zichtbare flauwe bocht naar links een paar honderd meter verder uit bij de Vijfsprong die nu op het terrein van de vliegbasis ligt. De goed zichtbare blokhut bij de ingang van het terrein moet thans worden gesitueerd pal westelijk van de parkeerplaats voor het gebouw van de luchtmacht Meteorologische Groep op de Vliegbasis Woensdrecht, even noordelijk van het retentiebekken aan de Kooiweg collectie Piet H.B. Michielsen, Bergen-op-Zoom

Spinner | 2009 | | pagina 24