Werken aan de toekomst Terugblik Uok de laatste maanden is voortvarend gewerkt aan de voorbereidingen voor het in 2013 te openen Defensiemuseum op de Vliegbasis Soesterberg. Er ligt inmiddels een goedgekeurd museumconcept voor en er wordt in nauwe samen werking met de Rijksgebouwendienst een uitge breid programma van eisen geformuleerd voor het nieuwe museum. Het traject van de Publiek Private Samenwerking is daarmee goed op stoom gekomen Keerzijde van de medaille: ook het project Defensiemuseum wordt in het kader van de Kredietcrisis aangeslagen voor een substantiële bezuiniging. Zodra deze in de plannen is verdis conteerd. vindt de zogenaamde vooraankondiging plaats, waarmee marktpartijen voor het eerst de mogelijkheid wordt geboden kennis te nemen van de plannen voor het nieuwe museum. Enkele maanden later volgt de aankondiging, de formele uitnodiging aan belangstellende consortia om daadwerkelijk te opteren voor het project. Luchtmachtdagen Zoals gebruikelijk was het museum op vrijdag 19 en zaterdag 20 juni weer aanwezig op de Luchtmachtdagen. We stonden er met een grote stand inclusief F-16 vliegsimulator. Mede hierdoor werd de stand weer erg druk bezocht en hebben we een grote hoeveelheid foldermateriaal en pre sentjes kunnen uitdelen. In totaal trokken de Luchtmachtdagen dit jaar 220.000 bezoekers. Het vliegprogramma bestond uit demonstraties van onder andere een replica van het eerste gemotoriseerde vliegtuig ter wereld, de Wright Flyer, en de enige nog vliegende AVRO Vulcan bommenwerper. Uiteraard waren er ook demonstraties van het F-16 demoteam van de Koninklijke Luchtmacht. Liberator bijeenkomst Op zondag 21 juni vond de Liberator bijeenkomst plaats. De bijeenkomst begon met toespraken van Kolonel Michael Edward Peterson (Air Attachee Ambassade VS) en de Plaatsvervangend Commandant Strijdkrachten Luitenant-Generaal F.H. Meulman. Luitenant-Generaal Meulman ging uitgebreid in op de rol van de Liberator tijdens de Tweede Wereldoorlog. Na de toespraken vond ver volgens buiten bij het monument de herdenking plaats onder leiding van Ir. Rob Peters. Voorzitter van de Stichting Nederland-Verenigde Staten. Ter nagedachtenis van de bemanning van de Liberator 'Conny' werden kransen gelegd door Luitenant- Generaal Meulman en Colonel Peterson. Nationale Veteranendag Op zaterdag 27 juni was het Militaire Lucht vaart Museum aanwezig op de 5C Nationale Veteranendag in Den Haag. Tijdens dit eerste lus-

Spinner | 2009 | | pagina 3