ra?- RECENT VERSCHENEN Fokker T.V 'Luchtkruiser'. History, Camouflage and Markings Fokker T.V 'Luchtkruiser' Frits Gerdessen, Luuk Boerman, Fokker T.V 'Luchtkruiser'. History, Camouflage and Markings. Samengesteld, geproduceerd en uitgegeven door Luuk Boerman Dutch Profile. 60 pagina's inclu sief omslag op A4-formaat. De cover is voorzien van een foto en tekeningen in kleur, verder heeft het boek 81 zwart-wit foto's en 27 zij- en bovenaanzich ten in kleur. Deel 9 in de serie Dutch Profile heeft de Fokker T.V van de Luchtvaart Afdeling Militaire Luchtvaart als onderwerp. Het boek heeft als ondertitel mee gekregen: De operaties van de LVA ML Fokker T.V. Dit betekent, dat niet alleen het vliegtuig wordt besproken, maar ook het operationele gebruik van de T.V in de mei-dagen van 1940 wordt beschreven. Vanuit de verschillende ontwerpen, die Fokker maakte voor de LVA, ziet uiteindelijk het defini tieve T.V ontwerp het licht. Oorspronkelijk als zware jager luchtkruiser, bedoeld om binnenvlie gende vijandelijke vliegtuigen op te wachten, werd het uiteindelijk als bommenwerper door de ML gebruikt. Het boek behandelt de ontwikkeling van het toe stel en de ingebruikname daarvan. Daarnaast wor den de oorlogsvluchten en het lot van de verschil lende toestellen besproken. Dit alles wordt gedaan door Frits Gerdessen, waar bij wij kunnen aannemen, dat er niemand beter op de hoogte is van het reilen en zeilen van de LVA ML dan hij! Luuk Boerman tekende weer voor de prachtige drie-zijden aanzichten in kleur, waar vooral de modelbouwers wel bij varen. De tekst is in het Nederlands en in het Engels. Van alle Fokker T.V's wordt de hele levensloop met data weergegeven. Summier worden voor de modelbou wer de kleurgegevens vermeld. Tegelijkertijd met het boek is er een decal-vel ver schenen (DDPS9072), dat in de schaal 1/72 verschil lende registraties geeft om een Fokker T.V te bou wen, maar ook een door de Duitsers veroverd toe stel. Op het decal-vel worden ook de mogelijkheden gegeven om een Fokker G.I, een Fokker F.VIIa/3m, een Koolhoven FK-51 en de North American NA-27 van de ML te bouwen in de kleuren van mei 1940. Dit decal-vel is van hoge kwaliteit. Het boek Fokker T.V 'Luchtkruiser'. History, Camouflage and Markings kost 17,50 (inclusief verzendkosten), een decal-vel kost 15,00 per stuk (inclusief ver zendkosten). Bestellen door het bedrag over te maken op reke ning 3127421 of 89.27.10.551 t.n.v. L.H. Boerman. Kerkstraat 2, 2471 AP Zwammerdam, e-mail info@ dutchprofile.nl; www.dutchprofile.nl. Eveneens is het boek en het decal-vel verkrijgbaar in de museumshop 'De Brik' in het Militaire Luchtvaart Museum. Hans Berfelo 41 HISTORY CAMOUft AGI AND MARKINGS fcrtt Gerd«trn Luuk Boerman

Spinner | 2009 | | pagina 43