Het vergeten tijdperk 2010 Luchtvaartkalender 2010 Het vergeten tijdperk. De duistere periode na de Japanse capitulatie (augustus 1945 - december 1946), door O.G. Ward. Vervaardigt en uitgegeven in eigen beheer. Otto Ward, die wij kennen als schrij ver van gedegen historische werken over de Militaire Luchtvaart van het KNIL. heeft wederom een deel van zijn vele persoonlijke ervaringen te boek gesteld. Het betreft ditmaal de periode direct na de Japanse capitulatie, augustus 1945 - december 1946. Hij verhaalt over een van de meest emotio nele periodes in de geschiedenis van voormalig Nederlands-Indië, direct na de Japanse capitulatie. Hij beschrijft zijn 'unheimische' gevoelens als hij terugkeert in zijn geboortestad Batavia en de gru- welijkheden van de Bersiap-periode. De repatriëring van voormalige krijgsgevangen en kampbewoners, de moeizame opbouw van de Militaire Luchtvaartafdeling waarbij gebrek aan bijna alles is. Zijn tocht naar Biak, om de Amerikaanse dumps op bruikbare zaken te onderzoeken. Kortom, hij verhaalt over een periode waar de meeste Nederlanders nauwe lijks een idee over hebben, en juist omdat het een persoonlijke ervaring is, wordt de sfeer van die tijd goed weergegeven. Het boekwerkje, A4 staand, bezit 41 bladzijden en telt 30 foto's en tekeningen. Het is verkrijgbaar bij de museumwinkel 'De Brik' in het MLM. Hans Berfelo luchtvaart. kalender Luchtvaartkalender 2010. Samensteller en uitgever: Peter Korbee. Onder de subtitel De Koninklijke Luchtmacht en Marineluchtvaartdienst in de jaren 1950 en 1965, is de tweeëntwintigste kalender van Peter Korbee verschenen. In de vijftiger en zestiger jaren van de vorige eeuw hadden beide Nederlandse krijgsmachtonderdelen een behoorlijk aantal verschil lende vliegtuigtypen onder hun beheer. In de tweede helft van de jaren zestig begon een verdere profes sionalisering, door standaardisatie en terugbrengen van het aantal typen. Bij de Koninklijke Luchtmacht verving de Starfighter en later de NF-5 alle tot dat moment in dienst zijnde typen straalvliegtuigen. De maritieme Atlantic en de Orion vervingen de bestaande onder- zeebootbestrijdingsvliegtuigen van de Marineluchtvaartdienst en eveneens het vliegkampschip Hr.Ms. Karei Doorman. Uit de vele vliegtuigtypen uit deze periode toont de kalender een selectie van de militaire lucht vaart tussen 1950 en 1965. Het formaat van de kalender is 25 x 36 cm, staand, met dertien fraaie grote foto's en vijf tien kleinere in full colour uit de periode 1950 - 1965 van de Koninklijke Luchtmacht en de Marineluchtvaartdienst. Foto's van o.a. de Karei Doorman, de Catalina en T-33, Meteor en Firefly en vele anderen toestellen. Verkrijgbaar bij Luchtvaart Hobby Shop, Flash Aviation, Aviodrome Museum, Militaire Luchtvaart Museum (in de museumwinkel 'De Brik') en de Traditiekamer MLD op De Kooy. Eveneens verkrijgbaar door het bedrag van 16,- (inclusief verzendkosten) over te maken op reke ning 2567434 t.n.v. Korbee-luchtvaart te Rijnsburg onder vermelding van Kalender 2010. En uw post adres. Hans Berfelo 42 llel verueten liiilperk

Spinner | 2009 | | pagina 44