K2:i=n^E3 EERDER VERSCHENEN 'Schiphol gespot' 'Luchtspiegelingen' 'Bommenwerpers, tactisch en strategisch' Het is weer bijna december, de traditionele pakjesmaand. Met regelmaat zijn op de radio spotjes te horen die stimulerend aangeven: 'Koop een boek!' Om die reden aandacht aan vier luchtvaartboeken die eerder dit jaar verschenen. Wat een rijkdom! BOMMENWERPERS SCHIPHOL door Rob Hemelrijk Uitgeverij De Alk ISBN 978 90 6013 459 7 17.00 Rob Hemelrijk is voor Schiphol bezoekers geen onbekende en met Schiphol bezoekers bedoel ik dan niet de reiziger, maar de luchtvaar tenthousiast. De auteur is één van de luchtvaartliefhebbers die er voor heeft gezorgd dat de geschiedenis van de luchtvaart vanaf de jaren zestig op foto's is vastgelegd. Zijn boek 'Gespot' bevat foto's van en ver halen over verkeersvliegtuigen. Een bijna onmogelijke combinatie van metaal en emotie. Hoe en waarom dat leuk te combineren is lees je in dit heerlijke boek met verhalen over vliegtuigen die nog maar zelden op Schiphol komen. 'De Lockheed Electra is een echt Rubens vliegtuig. Het voluptueuze torso van de vier Allison motoren...' Times where when en typerend voor de lucht vaartboeken die uitgeverij De Alk al heel lang met succes uitgeeft. Over liefde voor boeken gesproken. door Mark Dierikx Uitgeverij Boom ISBN 978 90 8505 547 0 19,50 Iets heel anders is dan Mare Dierikx' beschrijving van de cultuurgeschiedenis van de luchtvaart. Ik doe eigenlijk met een bespreking in zo weinig woorden tekort aan het boek. De grote invloed van de luchtvaart op de ontwikkeling in de ach terliggende eeuw wordt in vier hoofdstukken neergezet. Van Heldendom via Technologie en Gebruikers verhaalt het vierde hoofdstuk over de Gevolgen, de wereld als dorp. Van hoe kolo niën ineens dichtbij kwamen en gecontroleerd konden worden tot de nieuwe vakantiemoge lijkheden door snelle verbin dingen, het vindt allemaal zijn plek. 'Luchtspiegelingen' is een boeiende geschiedschrijving en een must voor liefhebbers van de achtergronden van de lucht vaart. Van harte aanbevolen! door Pieto van Buysen Uitgeverij De Alk ISBN 978 90 6013 301 9 24,90 En dan Bommenwerpers van Pieto van Buysen, het vervolg van 'Heersers van het lucht ruim'. Het boek gaat in op de ontwikkeling van de bommen werper. Naast de klassieke rol krijgen ook jachtbommenwer pers royaal aandacht. In het bijzonder komen de diverse varianten van de vliegtuigen die in de voormalige USSR werden ontwikkeld aan de orde. Daarnaast wordt uitge breid ingegaan op de diverse wapensystemen die daarbij van belang zijn. Met name voor de lezers die een eerste kennismaking met deze groep vliegtuigen zoeken is het een aanrader. 43 Tactisch en Strategisch PwtovtnBuyMn

Spinner | 2009 | | pagina 45