trum stonden de zes grootste defensiemusea en het Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMH) bij elkaar op het zogeheten museumplein. Wij hebben informatie gegeven over onze collectie en tentoonstelling en andere activiteiten, zoals de mogelijkheid om kinderfeestjes te houden. De Nederlandse Veteranendag is ingesteld door het Comité Nederlandse Veteranendag en wordt ondersteund door de ministeries van Defensie en Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Dit jaar waren er rond de 70.000 bezoekers. Mede dankzij het mooie weer heerste er een ontspannen en gezellige sfeer. Uitreiking Mobilisatie Oorlogskru is De Plaatsvervangend Commandant Luchtstrijd krachten, Generaal-Majoor E.J. Oliemans, heeft op woensdag 9 september in het museum het Mobilisatie Oorlogskruis uitgereikt aan de heer D.A.J. Sterenberg. De heer Sterenberg kwam in februari 1945 als oorlogsvrijwilliger in dienst bij het Detachement London en kreeg uiteindelijk een functie bij het Directoraat Luchtvaarttroepen. In maart 1947 werd de heer Sterenberg gedemobili seerd. waarna hij in het Verenigd Koninkrijk bleef wonen. De plechtige uitreiking van de onderschei ding vond plaats in het bijzijn van zijn familiele den. Veteranendagen CLSK Woensdag 16 en donderdag 17 september vonden de veteranendagen van de Koninklijke Luchtmacht plaats. Verschillende categorieën luchtmachtvete ranen kwamen bijeen op Vliegbasis Eindhoven om te gedenken en elkaar te ontmoeten. Gedurende de twee dagen stonden vliegtuigen opgesteld ter bezichtiging en vonden er vlieg- demonstraties plaats. Enkele veteranen maakten een rondvlucht in een Fokker 50 en de meivliegers werden in het zonnetje gezet. Het museum was aanwezig met een stand en tevens om veteranen te vragen mee te willen werken aan een interview project. a Plaatsvervangend C-LSK, Generaal-Majoor E.J. Oliemans en de heer D.A.J. Sterenberg na uitreiking van het Mobilisatie Oorlogskruis 2

Spinner | 2009 | | pagina 4