Collectie Vooruitblik In de Flight-simulator Militaire Flight Sim Event 19 en 20 september Tijdens het Militaire Flight Sim Event (voorheen Virtual Demo Weekend) op zaterdag 19 en zondag 20 september konden bezoekers genieten van demonstraties door diverse flight sim clubs en kre gen zij de kans zelf plaats te nemen in één van de flight simulators. Dit jaar stond er ook een speciale Full-motion Flight Simulator opgesteld. Hierin kon den bezoekers een virtuele vlucht maken, waarbij ook alle bewegingen van een vliegtuig werden nagebootst. Fa r m a n Sinds beginjaren '80 was in de Generaal Snijdershal een replica van een Farman HF-20 opgesteld, het eerste toestel dat door de in 1913 opgerichte Luchtvaartafdeeling in serie werd aan geschaft. Hoewel van de zijde van de Koninklijke Luchtmacht eindjaren '70 in belangrijke mate werd bijgedragen aan de bouw van de replica, gold die formeel als een bruikleen van het Autotron. Enkele jaren geleden verkocht Autotron het toestel door aan Louwman Collection in Raamsdonksveer, dat ons vervolgens per omme gaande liet weten het vliegtuig te zijner tijd zelf te willen ten toon stellen in zijn nieuwe automobiel museum in Den Haag. Inmiddels nadert de voltooiing van dit museum met rasse schreden. Het zal begin 2010 worden geopend. Snijdershal een belangrijke aderlating heeft onder gaan. Zonder de Farman is het verhaal van de voor oorlogse Nederlandse militaire luchtvaart immers niet compleet. De directie van het MLM zal onder zoeken of op korte termijn een nieuwe replica kan worden gebouwd. Herinrichting Flying Center Op 7 september jongstleden werd een begin gemaakt met de herinrichting van het Flying Center. Inmiddels is de hangar helemaal leeg gehaald en is er begonnen met het schilderwerk en andere aanpassingen die nodig zijn voordat de hangar weer opnieuw kan worden ingericht. Het vernieuwde Flying Center krijgt een thematische indeling. Als bezoeker landje via een landings baan in de wereld van het vliegen. Aan de hand van zes verschillende zones leert de bezoeker de verschillende aspecten kennen waar je als vlieger mee te maken krijgt. Bewegwijzering Het MLM is bezig met het verbeteren van de beweg wijzering op het terrein. De bebording naar en op het parkeerterrein èn de informatieborden krijgen een nieuw uiterlijk in de huisstijl van het museum. De bedoeling is dat met deze aanpak de bezoekers beter hun weg kunnen vinden en daarmee het museumterrein gebruiksvriendelijker wordt. Er wordt naar gestreefd dit project voor het einde van het jaar af te ronden. Fototentoonstelling Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger Op dit moment wordt er hard gewerkt aan de vernieuwing van de fototentoonstelling over de ML-KNIL in de Snijdershal. Er komt een nieuwe verhaallijn aan de hand van thema's. Voorbeelden van onderwerpen die aan bod komen zijn: de aanval van Japan, de politionele acties en Nieuw Guinea. Het verhaal wordt ondersteund door nieuw fotomateriaal, filmbeelden, interviews, teksten en objecten. Eind september werd het toestel door Louwman Collection bij het MLM opgehaald, waarmee de Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM

Spinner | 2009 | | pagina 5