luchtvaarthistorie postzegels in het MLM Geschenkbon uitgegroeid tot een van de belangrijkste luchtha vens van Europa en de KLM viert deze week haar 90-jarig bestaan. Een canon in tien bedrijven Het was voor ontwerper Paul Mijksenaar een uit daging om uit de enorme hoeveelheid beschikbaar beeldmateriaal een persoonlijke keuze te maken die tegelijk representatief was voor de geschiedenis van de luchtvaart in ons land. Hij heeft voor het postzegelvel een canon gemaakt in tien bedrijven. Op iedere postzegel staat één beeld dat representa tief is voor een onderdeel van de geschiedenis van de luchtvaart in Nederland. Waar mogelijk zijn in het ontwerp verschillende aspecten van de luchtvaart in één beeld gecom bineerd. Zo is op een van de postzegels de Fokker F-18 'Pelikaan' van de KLM te zien, met de beman ning die in 1933 de kerstpost in een recordtijd van ruim vier dagen naar Batavia bracht. Een ander beroemd vliegtuig dat een van de andere postzegels siert, de Lockheed Super Constellation, is een persoonlijke voorkeur van ontwerper Paul Mijksenaar. 'Vanuit het oogpunt van vormgeving is dit schitterende toestel de Citroen DS onder de vliegtuigen.' Verkrijgbaarheid, verkoopprijs en geldigheid Het postzegelvel '100 jaar gemotoriseerde lucht vaart in Nederland' kost 4.40. Het bevat tien ver schillende postzegels met een frankeerwaarde van 0,44. De postzegels zijn vanaf 1 oktober 2009, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar bij TNT Postkantoren, via de Collect Club in Groningen en online via www.tntpost.nl/collectclub. Het verschijnt in een oplage van 365.000 velletjes. De geldigheid van de postzegels voor frankering is onbepaald. Behalve een postzegelvel brengt TNT Post ook postzegelmapjes, eerstedagenveloppen, een themaboek en een prestigeboekje uit. Het postzegelvel is tevens verkrijgbaar in de muse umwinkel 'De Brik' in het MLM. ►)- Zit u helemaal omhoog en hebt er geen idee van wat voor cadeau u een relatie moet schenken, dan is het misschien een optie om uw relatie voor een jaar 'Vriend' van het Militaire Dit is nu mogelijk door aanschaf van een fraai ogende geschenkbon in enveloppe. U kunt de geschenkbon kopen tegen een introductieprijs van 15,-. De ontvanger van de bon kan daarop zijn gegevens invul len en de bon (zonder postzegel) opzenden naar de SVMLM. De geschenkbon is verkrijgbaar in de winkel in het museum tegen contante betaling en bij de penningmeester door overmaking van het bedrag op rekening 46987 onder vermelding van 'Geschenkbon' en uw NAW-gegevens. Luchtvaart Museum te maken 5

Spinner | 2009 | | pagina 7