de bouw op zich kunnen nemen en die ook nog te begeleiden. Er zijn dan de projectleiders René d'Hollosy en Hans Berfelo. die het geheel in goede banen sturen en coördineren. Er is dan een Gerard Casius, die belangeloos met zijn broer Eric en diens vriend Frank den Tieter de Armstrong Siddely Cheetah motor revideert en daar zelfs het Zuid Afrikaanse Luchtmachtmuseum bij inschakelt. En. niet te vergeten een bestuur dat misschien soms met gefronste wenkbrauwen en gekromde tenen het project ziet vallen en opstaan en desondanks zijn voorzitter het voordeel van de twijfel geeft en hem steunt. Bovendien zorgt de winkel met haar vrijwilligers voor voldoende financiële armslag om de aanvankelijke donatie een aantal malen te ver menigvuldigen om het geheel te realiseren. te vergelijken en te zien hoe Fokker en Koolhoven vergelijkbare technische uitdagingen oplosten. Daarmee zal dan een waardevolle bijdrage worden geleverd aan het tastbaar maken van een stuk verdwenen nationaal technologisch erfgoed met grote, niet alleen historische, maar ook educatieve waarde. Bovendien, John. helpt de Stichting Vrienden van het MLM je om het publicitaire geweld rond Anthony Fokker enigszins te keren en ook die andere Nederlandse vliegtuigbouwer voor het voetlicht te brengen en de plaats te geven die hem toekomt. Dat doen we dan door zijn FK 51 te ont hullen, waarvan voor de oorlog meer exemplaren in Nederlandse militaire dienst hebben gevlogen dan van welke Fokker ook. Ook doen we dat op de Het resultaat mag er dan ook zijn, zoals u straks zult zien en zeker waard om door de Commandant der Luchtstrijdkrachten te worden onthuld. Het is ook het inlossen van een schuld, die ik als voorzit ter van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum op 25 april 2002 tegenover Ellen en John Vermeulen op mij nam en dan ook nog gelukkig in zijn aanwezigheid. Overigens blijft de 'morele' schuld bestaan om later de tweede fase van het project, waarbij de 'stuffing* van het vlieg tuig met ook weer zo authentiek mogelijke onder delen plaatsvindt, te realiseren. Pas dan ontstaat de unieke mogelijkheid om de FK 51 met de C.X verjaardag van Frits Koolhoven en op jouw oude jaarsdag. Fijn je met vele tijdgenoten nu in ons midden te hebben. Na de toespraak van de voorzitter generaal Schulte, nam John Vermeulen het woord en vertelde over zijn ervaringen met Frits Koolhoven (zie elders in deze Spinner). Hierna ging de projectcoördinator van de stich ting, Hans Berfelo, aan de hand van foto's chrono logisch door het project heen. 9

Spinner | 2010 | | pagina 11