ïi dan tot nu het geval is de luchtmacht als een sterk en dynamisch merk presenteren en dat is iets waaraan wij als Commando Luchtstrijdkrachten ook anno 2010 onverminderd groot belang aan hechten. Vorig jaar maart kon in de vorm van de Brewster Buffalo een eerste concrete resultaat van de jaren lange inspanningen van de Stichting Vrienden van het MLM worden gepresenteerd. Nu 10 maanden later is er een nieuwe mijlpaal in de vorm van de Koolhoven FK 51. Een ambitieus en ingewikkeld project komt daarmee tot een voorlopige afron ding. Het doet mij zeer veel genoegen dat voor de Koolhoven hier in de Snijdershal meteen een pro minente plaats is ingeruimd. De uitdaging zal nu zijn om ook het interieur van de FK-51 op orde te krijgen. Ik wens de Stichting Vrienden daarbij vanaf deze plaats veel creativiteit en doorzettings vermogen toe. Voor het MI.M zelf ligt er eveneens een mooie uitdaging in het verschiet. Er is vanmiddag al een aantal keren aangehaald dat vliegtuigbouwer Frits Koolhoven meer aandacht verdient dan hij tot nog toe heeft gekregen. Nu de Koolhoven FK 51 hier in de Snijdershal een plaats heeft gekregen naast de Het doek valt. Luitenant-generaal Jansen heeft tezamen met John Vermeulen de touwen doorgeknipt foto: Willem Helfferich De Stichting Vrienden draagt bij tot een evenwich tiger opbouw van de collectie van het museum en biedt de mogelijkheid ook de vooroorlogse geschie denis van onze organisatie in de presentaties van het MLM aan bod te laten komen. De Stichting verdient voor deze inzet naar mijn mening alle lof en ik verzoek u dan ook om een welverdiend applaus hiervoor. Graag breng ik vanaf deze plaats mijn felicitaties over aan de Stichting Vrienden van het MLM voor de voltooiing van dit toestel en natuurlijk wil ik ook het MLM zelf in deze geluk wens betrekken. Fokker D.VII, staan producten van de twee meest vermaarde Nederlandse vliegtuigbouwers uit het Interbellum dus gebroederlijk naast elkaar opge steld. Ik zou zeggen: een niet te missen kans om in te zoomen op de grote betekenis van de vooroor logse Nederlandse vliegtuigindustrie. De bedrijven van Fokker en Koolhoven timmerden in die jaren elk op hun eigen manier mondiaal flink aan de weg en legden destijds zo mede de basis voor de bijzondere reputatie die Nederland, ook anno 2010. nog steeds op het gebied van de luchtvaart geniet.

Spinner | 2010 | | pagina 13