het Militaire Luchtvaart Museum aan de Stichting Koolhoven Vliegtuigen om informatie en hulp om tot de bouw van een replica te komen. De Stichting Koolhoven Vliegtuigen had inmiddels al 15 jaar alles verzameld wat er nog te vinden was van Koolhoven vliegtuigen waar onder een Cheetah Mk.lX motor. Door het organiseren van Koolhoven-dagen op vliegveld Zestienhoven werd contact met oud medewerkers gelegd die de stichting aan documen tatie hielpen. In 2000 was de som aan F.K.51 infor matie gering, maar via de TH (nu TU) Delft kregen we een fotohandboek en een F.K.51 propeller. Het handboek zou later 'goud' waard zijn. Op 6 maart 2001 werd de eerste actie ondernomen: de Vrienden kopen de motor en propeller. In de loop van het jaar volgen enkele vergaderin gen die op niets uitlopen. Tegen het einde van het jaar wordt besloten om met de bouw van de romp te beginnen waarvoor de FK stichting, bij hande van Harry van der Meer, de tekening maakt. Er werd besloten om een verkenner uitvoering van de ML te bouwen omdat het museum liever een camouflage kleur als Khaki, dan een totaal blauwe Koolhoven wilde. Verder zou het bij het ontwerp en de bouw helpen omdat er minder instrumenten en onderdelen nodig zouden zijn. Het project werd in twee fasen verdeeld: de bouw en de detaillering. Globaal zou elke fase 5 jaar duren afhankelijk van voor- en tegenspoed. Tijdens de start en eerste bouwfase was al ontdekt dat de beschikbare informatie voornamelijk Het eerste tastbare resultaat: de gelaste stalen romp bij ATN in Hoogeveen De romp, net terug van Airframe Assemblies Ltd op Wight, in Zeewolde

Spinner | 2010 | | pagina 22