Daarbij zijn nieuwe verrijdbare bokken onder romp en staart in gebruik genomen waardoor - na voorlopige montage van het hoofdlandingsgestel - de romponderzijde toegankelijk kan worden gemaakt voor toekomstige werkzaamheden, zoals het construeren en aanbrengen van vormbogen, -latten en luiken. Op 23 juni kon onderzoek worden gedaan naar documentatie over de C.X bij het Aviodröme. Ondanks de steun van de medewerkers bleef de oogst erg mager. Er wordt echter soms nog nieuw materiaal ontvangen, zodat een herhaling nog iets kan opleveren. Op 29 juni werden de nieuwe benzinetankfron ten. gemaakt volgens de oorspronkelijke opzet, afgeleverd en voor de fotograaf in de tankruimte in de romp gezet. Van een vervolg is het nog niet gekomen. De benzinetank-fronten in de romp In het juli-nummer van Verenigde Vleugels staat een uitgebreid artikel over de C.X. waarin ook ons project wordt beschreven. Er staat in dat de propel ler door AVOG's Crash Museum is afgestaan; bij het afsluiten van dit stukje is jammer genoeg nog geen overeenstemming bereikt over de voorwaarden waaronder dat zal gebeuren Op 1 september is een hoeveelheid documenten over de C.X. op 1 augustus verkregen van het Fokker Heritage Fund, bestudeerd en de informatie geordend. Er zijn nieuwe gegevens, die belangrijke gevolgen kunnen hebben voor o.a. de condensor (andere bevestiging dan gedacht), de watertank (andere vorm en constructie dan vroeger voor de replica gerealiseerd), het zuurstof systeem (Munerelle i.p.v. Siebe-Gorman) en enkele vormbo gen boven de benzinetankruimte. Tegelijk komt vanuit het Project Curtiss P-6 het ini tiatief tot gezamenlijk aanschaffen van betaalbare spandraden voor vleugels en staartvlakken. Het voldoende nauwkeurig bepalen van de juiste leng ten lijkt mogelijk. Wordt vervolgd in 2010. 21 september is een mooie dag: de rolroerlagerar- men aan de bovenvleugel zijn gereed. Maar op 23 september blijkt vertraging te gaan ontstaan in de uitvoering van plaatwerk en houtbewerking op de locatie VTOC door onvoorziene afwezigheid van een docent. Hopelijk blijft dit beperkt en kan begin 2010 weer de gewenste voortgang worden her steld v.w.b. condensor, deksels bommenrekken en rompbeplating, resp. plaatsing beslagen en ramen inspectieluiken in ondervleugels. Op 22 oktober zijn de relevante gegevens verza meld uil het tijdschrift 'Luchtmacht' verschenen van 1932 tot medio 1940, waarvan het bestaan kort daarvoor bij het MLM bekend werd en dat bij het NIMH volledig aanwezig is. Het betreft vooral de uitrusting voor luchtfotografie en het 'richten' van bommen. Medio november is het voorbereiden van het bekleden van de ondervleugels (beplakken staal draad. ribben en liggers met linnen) gereed en is het inwendig schilderwerk 1 x gedaan (nog 1 x te doen). De rolroerbesturing is in de bovenvleugel ingebouwd en de beweging gecontroleerd. De bovenvleugel is ondersteboven gelegd voor bewer king van onderzijde en rolroerinhammen. Bij het 24

Spinner | 2010 | | pagina 26