'UITGEVLOGEN' Loe M.M. Baltussen Op het 'kerkhof staat nog een Douglas C-47D Dakota alias een DC-3A Skytrain. Het toestel heeft nogal wat omzwervingen gemaakt, maar heeft laatstelijk dienst gedaan bij de Franse MLD. Ofschoon niets onmogelijk is, lijkt het erop dat deze Dakota in het depot van het Musée de l'Airzijn laatste rustplaats heeft gevonden Het spreekt voor zich dat interesse en liefhebberij in luchtvaarthistorie doorslaggevende drijfveren zijn om op zoek te gaan naar musea en instellingen waar vliegtuigen worden bewaard en tentoongesteld. Nostalgie naar wat eens is geweest en nieuwsgierigheid naar wat er nog van over is, zijn meestal voldoende redenen om eens verder te kijken dan wat permanent wordt tentoongesteld. Want soms, en zeker niet altijd, zijn wat verderaf gelegen schuurtjes en schroothopen nog interessanter dan wat netjes binnen wordt geëxposeerd. In het weekend van 19 en 20 september jl. heeft het Musée de lAir et de VEspace op Le Bourget bij grote uitzondering de deuren opengezet van haar depot in Dugny, aan de westkant van het veld. Omdat op het militaire terrein per abuis een verkeerde poort open staat, ben ik de eerste die ochtend die, met ontzag voor de stilte van al die vergane glorie aldaar, rondwandelt over het ciméti- ere van het Musée de VAir. Het is er niet druk. Althans, er is nog geen mens te zien. In de verte, daar wel. Op het kerkhof een lijntje Noratlassen, een toch wel zeer antieke Hurel-Dubois HD.34 en een Dakota. Naar het zich laat aanzien hebben deze luchtvaartuigen al enige decennia geleden hier hun laatste rustplaats gevonden. Zeker de HD.34 is in deze uithoek van Le Bourget toch enigszins misplaatst. Zoveel exem plaren van dit Franse vliegtuig bestaan er nou ook weer niet. Maar de Dakota van de Aéronavale, 28

Spinner | 2010 | | pagina 30