Geduldig gewacht De afgelopen twee jaar schreef ik over Virtuele Voortgang en Voortdurende Verwachting en het vorige jaar wenste ik u en mezelf wat meer airspeed toe, terwijl we onverminderd trouw bleven aan ons devies: 'United we fly*. Die wens ging in vervulling en ons geduld werd en wordt beloond, dank zij de toewijding en inspanning van velen. De Brewster Buffalo werd op 28 maart tijdens een geanimeerde vriendendag in Hangar 7 op de vlieg basis Soesterberg overgedragen aan het MLM. De plaats van handeling en van de voorlopige opslag van het toestel leidt al enigszins de toekomst in van ons museum, aangezien daar het Nationaal Militair Museum, of Defensie Museum, of wat dan ook. dient te gaan verrijzen. Op de bakermat, dat wel. Wanneer en hoe is nog onderwerp van studie, overleg, planning en het omgaan met tegenslagen. Een lichtpuntje van de daarbij opgelopen vertraging is dat, als we het 100 jarig bestaan van de georganiseerde gemotori seerde en de militaire luchtvaart in Nederland vie ren in 2013, ons 'multi-service' MLM nog in volle luister aan die festiviteiten kan bijdragen. Ook als baken hoe je met bescheiden middelen en veel enthousiaste inzet van vrijwilligers een museum van én landmacht, én marine, én luchtmacht, én koloniale krijgsmacht kunt realiseren en een breed publiek kunt bereiken. Doelen die ook met het nieuwe museum worden nagestreefd, waarvan de realisatie dus nog even -zeker tot 2014 of wellicht later- op zich zal laten wachten. Wachten duurt soms lang en wordt spannend als je de 90 bent gepasseerd. In dit nieuwe jaar werd dat wachten van Cdre b.d., John Vermeulen beloond. Dan is zijn wens vervuld om meer bekendheid te geven aan de prestaties van Frits Koolhoven en werd op diens verjaardag de replica van de FK 51 gepresenteerd. Fase 1. waarvoor Vermeulen met een donatie het startsein gaf en waarin onze Stichting gedurende bijna 9 jaar een veelvoud van die donatie investeerde, is dan gereed. Met veel dank aan Harry van der Meer, zonder wiens inzet dit project nooit van de grond zou zijn gekomen. Een uitdaging blijft er om later fase 2, waarin de inwendige details -zo authentiek mogelijk- worden toegevoegd (stuffing heet dat tegenwoordig), te ini tiëren en tot een goed einde te brengen. Toekomst genoeg voor onze Stichting. Reden om in het afgelopen jaar een toekomstvisie op te stel len die, na overleg met het College van Advies, met de projectleiding van het Defensiemuseum werd gedeeld. Ook zetten wij onze ideeën over (en onze goede ervaringen met) de museumwinkel op papier en bespraken ook die met genoemde projectleiding. Daarnaast verbeterden we onze administratieve organisatie door het opstellen van een beleidsplan met financiële verslaglegging en begroting. Consolidatie alom als een gezond start punt voor toekomstige ontwikkelingen. In het College van Advies namen we afscheid van Luitenant-generaal KLu b.d. C. de Veer. Hij was van mening dat hij, met de vele andere zaken die zijn volle aandacht vergen, niet meer die bijdrage kon leveren die hem voor ogen stond. Desalniettemin zijn wij hem zeer dankbaar voor de altijd positieve en weldoordachte steun en raad die hij ons gaf. Luitenant-generaal KLu b.d. Dick Starink bleek bereid het College van Advies te komen versterken. We hoeven hem, als trouw bezoeker van onze vriendenavonden, eigenlijk niet welkom te heten. Toch gebeurde dat officieel tijdens de presentatie van de FK 51.

Spinner | 2010 | | pagina 3