de toekomst Werken aan Terugblik Zoals al eerder gemeld ondervindt ook het project Nationaal Militair Museum de gevolgen van de bezuinigingen in het kader van de Kredietcrisis. Inmiddels zijn daarover medio december ook in de media berichten verschenen. Hoewel alle betrokke nen graag hadden gezien dat deze bezuinigingen aan ons voorbij waren gegaan, overheerst reali teitszin en wordt onder het motto de aanhouder wint onverdroten verder gewerkt aan het project. Bij het opstellen van de zogenaamde outputspeci- ficaties in het kader van de PPS-systematiek wordt inmiddels al rekening gehouden met een soberder uitvoering van de plannen. De overtuiging bestaat dat er uiteindelijk toch een mooi nieuw museum kan worden gerealiseerd, een museum dat niet alleen een groot publiek zal kunnen trekken, maar ook voor Defensie zelf een nuttig instrument kan zijn in het kader van de publiekspresentatie van de krijgsmacht. Presentatie postzegels 1 oktober Commodore b.d. H.J. Vermeulen nam op 1 oktober in het MLM de eerste postzegels in ontvangst, die zijn gewijd aan 100 jaar gemotoriseerde luchtvaart in Nederland. De commodore, een van de oudste nog in leven zijnde militaire vliegers uit de meida gen van 1940, kreeg de zegels overhandigd tijdens een feestelijke presentatie in de Vreeburghal. De zegels werden ontworpen door Paul Mijksenaar, een van de bekendste Nederlandse ontwerpers. Het postzegelvel is, zolang de voorraad strekt, verkrijg baar op alle postkantoren. Een canon in 10 zegels Ontwerper Paul Mijksenaar, die ook de bewegwijzering op Schiphol ontwierp, moest voor de zegels kiezen uit een enorme hoeveelheid beeldmateriaal. Uiteindelijk maakte hij voor het post zegelvel een canon in 10 bedrijven. Op iedere postzegel staat één beeld dat representatief is voor een onderdeel van de geschiedenis van de luchtvaart in Nederland. Zo is bijvoorbeeld de Fokker F-18 van de KLM te zien, met de bemanning die in 1933 de kerstpost in een record tijd van ruim 4 dagen naar Batavia bracht. Op een andere zegel staat de persoonlijke voorkeur van Mijksenaar; de Lockheed Super Constellation. En op weer een volgende zegel zijn twee Apache helikopters van de Koninklijke Luchtmacht op vredesmissie te zien. 3

Spinner | 2010 | | pagina 5