Vooruitblik Kolonel b.d. Van Veen met het doorhem vervaardigde beeld bij het monument van de grote promotor van de militaire luchtvaart in Nederland, Generaal C.J. Snijders De gevleugelde mens retour Enkele jaren geleden vervaardigde kolonel b.d. E. van Veen een bronzen beeld, getiteld 'de gevleu gelde mens'. Het beeld symboliseert de fascinatie van de mens voor het vliegen. De verbeelding van het vliegen vindt over het algemeen plaats in het platte vlak, getuige ook het grote schilderijen en tekeningen in de collectie van het MLM. De heer Van Veen koos er echter voor om een driedimensi onaal werk te maken. Hij gebruikte bij de vervaar diging van het beeld onder andere onderdeeltjes van een Gloster Meteor-straalvliegtuig. Onlangs verving hij de sokkel van het beeld voor een gra nieten blok met inscriptie. De heer Van Veen laat de hernieuwde plaatsing van het werk in het muse um vergezeld gaan van een oproep aan beeldend kunstenaars om zijn voorbeeld te volgen en het onderwerp 'de mens en het vliegen' ruimtelijk tot uitdrukking te brengen. Opening Flying Centre De werkzaamheden in het Flying Centre vorderen gestaag. De feestelijke heropening zal waarschijn lijk nog deze winter plaats vinden. Educatief aanbod Al het educatief aanbod zal in de komende maan den bekeken en herzien worden. De bestaande speurtochten, rondleidingen en workshops krijgen een opfrisbeurt en daarnaast zal het educatieve programma 'Vlucht van de eeuw' een nieuwe invulling krijgen. Ten behoeve van het nieuwe Flying Centre wordt een educatief programma gemaakt voor groep 7 en 8 van het basisonderwijs. Tekstborden Er is een begin gemaakt met de vervanging van de tekstborden in het museum. Alle borden zul len worden vernieuwd, zowel in de Vreeburghal, de Snijdershal als op het buitenterrein. Allereerst zijn de borden in de Snijderhal aan de beurt. Vervolgens zullen de borden in de Vreeburghal worden vervangen en die op het buitenterrein. Dr.J.A.M.M.Janssen, directeur 6

Spinner | 2010 | | pagina 8