Onthulling Koolhoven Toespraak generaal majoor b.d. Schulte Maandag 11 januari j.l. was het zover, dat na negen jaar research en bouwtijd de Koolhoven FK 51 van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum aan den volke kon worden getoond. Na een uitgebreide briefing van de pers door Loe Baltussen, terwijl de overige gasten in eerste instantie werden ontvangen in de Vreeburghal, kon de plechtigheid in de Snijdershal beginnen. Nadat een ieder was gezeten, heette de plv. direc teur van het MLM Gerard Kuppen de aanwezigen, waaronder generaal b.d. Dick Berlijn, luitenant generaal Jac Jansen en luitenant generaal Freek Meulman, hartelijk welkom, waarna de voorzitter van de Stichting Vrienden van het MI.M generaal majoor b.d. Frans Peter Schulte het overnam. In zijn welkom betrok hij tevens de heren Van Beek, Hellendoorn en Veenendaal. die respectie velijk als vlieger, als waarnemer en als monteur, met de FK 51 hadden gewerkt. Daarnaast heette hij luitenant generaal Dick Staring welkom als nieuw lid in het College van Advies. Het is vandaag precies 9 jaar geleden dat ik een brief ontving van Cdre Klu b.d. John Vermeulen, waarin hij zijn teleurstelling uit dat 'die andere vooroorlogse vliegtuigfabriek", zoals hij dat ver woordt, niet in ons MLM is vertegenwoordigd. Hij stelt een donatie in het vooruitzicht om een replica van de FK 51 te bouwen, waarbij hij zich realiseert dat gelijktijdige bouw van twee replica's van contemporaine vliegtuigen, de Fokker C.X en de Koolhoven FK 51, onmogelijk is. Hij besluit zijn brief met op te merken dat hij gezien zijn leeftijd het startschot van de bouw wellicht niet meer zal meemaken en treft voorzieningen voor dat geval. Daar zit je dan als voorzitter van de Stichting Vrienden van het MLM. In een spagaat. Inderdaad begint op dat moment de bouw van de replica van FK 51

Spinner | 2010 | | pagina 9