Warm hart voor de luchtvaart Bereikbaarheid en toegankelijkheid 23 *De Republic RF-84F Thunderflash is het laatste type geweest waarmee kapitein-vlieger Charles Noetinger heeft gevlogen. Van het totaal van 715 gebouwde RF-84F is het een van de 386 vliegtuigen die binnen het Mutual Security Programme van de Verenigde Staten beschikbaar zijn gesteld aan geallieerde luchtmachten. Dit vliegtuig heeft gevlogen bij de Aerobrigata 3A van de Italiaanse luchtmacht op de vliegbasis Villafranca oefeningen. Zo heeft Noetinger tijdens de Koude Oorlogperiode in internationaal verband vooral met F-84's gevlogen: de Thunderjet, Thunderstreak en laatstelijk de RF-84F Thunderflash bij ER 1/331 'Belfort' op de vliegbasis Luxeuil. Een Mirage heeft Noetinger nooit meer gevlogen. Toch staat er in het museum een F.1. Het is het fabrieksmodel op ware grootte waarmee Dassault-Breguet in 1981 voor het eerst hun F.1 presenteerden op de Parijse Luchtvaartsalon. heen kijkt, krijgt echter een interessant beeld in de evolutie van de Franse luchtvaart. Maar wat voor elke bezoeker heel zichtbaar zal zijn is de liefde en toewijding die de familie Noetinger koestert om de herinnering aan hun vader en zijn aeronautisch erfgoed in stand te houden en uit te bouwen. Want dat is wat kapitein-vlieger Charles Noetinger destijds is begonnen, met dezelfde passie als zijn zoon Marc nu, voor iedereen die de luchtvaart een warm hart toedraagt. Het museum staat vol met artefacts en herinne ringen aan de vliegerloopbaan van Charles Noetinger. De collectie heeft geen thema op zichzelf. En van een museale gedachte achter deze tentoonstelling is evenmin sprake. Wie daardoor Musée de Mas Palégry ligt 4 km ten zuiden van Perpignan en is niet bereikbaar met openbaar vervoer. Vanuit de stad met eigen vervoer in zuidelijke richting de Route d'Elne ca. 4 km volgen, dan bord bij toegang parallelweggetje volgen en

Spinner | 2010 | | pagina 25