Nationaal Museumweekend Viering 10 jaar museumtheater in MLM Opening "Vliegen in de Oost" Zaterdagopenstelling vanaf 1 april 3 Overigens zorgde de SAR-helikopter voor een ware sneeuwstorm op het middenterrein. De stuifsneeuw die hier juist die ochtend uit de hemel was neergedaald, verwaaide binnen enkele seconden boven de hoofden van de honderden aanwezigen, wat niet alleen grote indruk maakte, maar ook voor veel hilariteit zorgde. Overbodig te melden dat middenterrein na het vertrek van de heli ook weer sneeuwvrij was. geopend. Gerard Casius ging bij die gelegenheid uitgebreid in op de belevenissen van de vliegers van de Militaire Luchtvaart in Nederlands-Indië en Nederlands-Nieuw-Guinea. Na diens toespraak konden de genodigden, onder wie ook een aantal oud ML-KNIL-militairen, de tentoonstelling bezichtigen. Met de oplevering van de vernieuwde expositie is de uitstraling van de Snijdershal opnieuw sterk verbeterd. Op zaterdag 10 en zondag 11 april vond het traditionele Nationaal Museumweekend plaats. Ook dit jaar weer waren de deuren van de werkplaatsen voor het publiek geopend en konden de bezoekers een kijkje achter de schermen nemen in de depots op de voormalige vliegbasis. Als extraatje verzorgde Stichting Phantasy in Blue vliegdemonstraties met schaalmodellen en kon het publiek zich op zaterdag laten 'verleiden' door de klanken van de drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht. Ook dit jaar was het evenement weer een succes. *Het Pandemonia museumtheater in het MLM bestond 10 jaar Eind februari was het precies tien jaar geleden dat Pandemonia Science Theater voor het eerst in het MLM optrad. Op 25 februari werd op feestelijke wijze stil gestaan bij dit tweede lustrum van de samenwerking tussen Pandemonia en het MLM. Sluitstuk van de viering vormde de opvoering van "Vlucht van de Eeuw" bij de F-16 in de Vreeburghal. Deze theatershow die in 2003 in première ging, is nog steeds een groot succesnummer voor het museum. Na deze voorstelling werden de acteurs door Gerard Kuppen in het zonnetje gezet, een geste waarop Pandemonia op ludieke en gevatte wijze reageerde. De viering werd afgesloten met een hapje en een drankje. Op donderdag 11 maart werd de geheel vernieuwde tentoonstelling 'Vliegen in de Oost' feestelijk Voor het eerst in de geschiedenis van het MLM gaan de poorten van het museum de komende maanden zes dagen per week open. Het museum is vanaf april ook op zaterdagen toegankelijk, van 12.00 uur tot 16.30 uur. Het gaat om een proef die in ieder geval doorloopt tot 30 oktober 2010. Bij de ±De vernieuwde expositie 'Vliegen in de Oost' werd geopend

Spinner | 2010 | | pagina 5