Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum Traditiegetrouw vond op de laatste zaterdag in maart de Vriendendag van de SVMLM plaats. Zo'n 150 a 160 Vrienden hadden acte de présence gegeven, zodat er al spoedig meer stoelen moest worden bijgezet. Na de ontvangst met koffie en cake werd om 10.30 uur de bijeenkomst officieel geopend door de vice-voorzitter van de Stichting, cdr b.d. Rein Zeijlemaker, waarna Loe Baltussen, in plaats van de geblesseerde voorzitter gen-maj. b.d. Frans Peter Schulte, een terugblik over 2009 verzorgde en aandacht schonk voor plannen in de toekomst. 5 Door Hans Berfelo werd daarna een overzicht gegeven van de status van de nog lopende projecten. De waarnemend directeur van het MLM kol. b.d. Gerard Kuppen blikte terug op het museumjaar 2009 en gaf onder meer aan, op afzienbare termijn een McDonnell-Douglas F-4E Phantom en een Cessna T-37 staaltrainer in het museum te verwachten. De directeur van het museum dr Jan Janssen vertelde daarna over de status, voortgang en de verwachting betreffende het nieuwe defensiemuseum. Na de bezichtiging van de hallen, de lunch en het trekken van de lootjes begon het tweede gedeelte van de dag met een lezing van de projectleider van het FK 51 project, Harry van der Meer. Op enthousiaste wijze vertelde hij over zijn ervaringen tijdens het onderzoek en de bouw en tegen welke problemen hij was opgelopen. Het resultaat, een Koolhoven FK 51 in de Generaal Snijders hal, werd algemeen bewonderd. Een tweede lezing werd verzorgd door Rolf de Winter, NIMH, over het leven van Manfred von Richthofen, de Rode Baron, een Duitse legendarische piloot in de Eerste Wereldoorlog. Dat deze nog steeds tot de verbeelding spreekt, blijkt wel uit het feit dat hij nog steeds voortleeft als het hondje Snoopy in de strip over Charlie Brown. Enkele scènes uit een in 2008 verschenen film werden kort vertoond. Recent verscheen ook het boek "Der Rote Baron", een interessante biografie door Joachim Castran. Hans Berfelo

Spinner | 2010 | | pagina 7