Status CURTISS HAWK I De Curtiss P-6 replica maakt goede vorderingen bij het Cradle of Aviation Museum in Garden City NY. Op de op 30 april jl. gemaakte foto ziet u dat de vleugels in positie zijn gebracht en afgesteld volgens de originele handboeken. De houten stellages dienen om de vleugels in de juiste V-stelling en hoogte te houden. Vervolgens zijn tijdelijke houten vleugel-stijlen aangebracht teneinde de juiste lengte te controleren, waarna de definitieve stijlen van stroomlijn-staalbuis zullen worden gemaakt. De Curtiss Hawk onder constructie in het CAM op 30 april jl. Ook werden de lengtes van de stroomlijn-spandraden opge meten en deze bleken uit te komen op plus/minus 5 milli meter van de in het handboek voorgeschreven nominale lengte. Dit is ruim binnen de tolerantie en dit leverde een mooie proef op de som dat de vleugelbouw en romp afstelling perfect zijn afgewerkt. De definitieve RVS spandraden zullen binnenkort besteld worden bij de enige fabriek in de wereld die ze nog maakt, in Schotland. Een aanzienlijke uitgave, maar onontbeer lijk voor de juiste 'looks' van onze Curtiss. Op de zijkant van de rompneus ziet u witte platen die dienen om daarop de juiste vorm en afmetingen van de definitieve aluminium motorbeplating te projecteren en af te tekenen vol gens de Curtiss bouwtekeningen, maar met aanpassingen. De vormgeving van de neus gaf nogal wat moeilijkheden, want tij dens het proces om de beplating te definiëren kwamen we lang zaamaan tot de ontdekking dat er nogal wat afwijkingen zijn bij de voor Indië gebouwde Hawks, vergeleken met de originele Curtiss tekeningen. Dit is zeer waarschijnlijk het gevolg van het feit dat nog tijdens de productie van de P-6 voor het Ameri kaanse Leger besloten werd om die toestellen nog op de produc tielijn uit te rusten met de toen net ontwikkelde koelvloeistof

Spinner | 2010 | | pagina 12