De opstelling voor het passen van de vleugel op 2junijl. Opstelling voor controle tigd ter controle van de verbinding. Dan moet met de rechter vleugel een overeenkomstige exercitie worden uitgevoerd. Men heeft nu ervaring, maar de ruimte is krap. Bovenvleugel Nadat deze in november vorig jaar ondersteboven is gelegd is men begonnen met het beplanken van de rolroerinhammen en het voorbereiden van de beplanking van de onderzijde. Daarbij moeten een tiental ramen voor controleluiken worden gerealiseerd in samenhang met het plaatsen van de beslagen voor N-stijlen en baldakijn en komen er doorvoeropeningen voor de bedieningsstangen van de rolroeren. Ook de uitvoering hiervan wordt gedestilleerd uit foto's, tekeningen van de com plete vleugel en een enkele detailtekening, waarbij de tussenlaag ontbreekt (welk detail hoort waar thuis?). De samenhang van controleluiken en besla gen leidde bij het uitwerken van de luiken tot de ontdekking dat er meer afwijkingen bestaan tus sen gerealiseerde beslagen en bouwtekeningen dan wat reeds bekend was. Vooral de nu geconstateerde afwijkingen van de beslagen aan de romp vergen creatieve oplossingen: een nieuwe uitdaging. Over de uitrusting in en aan de bovenvleugel zijn enkele vorderingen te melden: de bedieningsstangen voor de rolroeren zijn in onderdelen ontvangen van His torie Engineering Services (HES) en bevinden zich nu op de locatie VTOC voor montage van de lagers (drie in elke schakel) en afwerking voor inbouw. De condensor krijgt vorm en pianoscharnieren

Spinner | 2010 | | pagina 17