Hoofdwielen overgenomen een vliegtuigonderdelen beurs. Daarheen bracht de Zwitserse verzamelaar de twee wielen die ter plaatse door de SVMLM worden overgenomen en een paar dagen later naar de locatie VTOC overge bracht. De bedoeling is de wielen daar gereed te maken voor montage, compleet met de beschik bare nieuwe banden van de juiste maat (i.t.t. de Zwitserse banden). Het aanpassen van de in het verleden verworven wielen (die niet bij de remmen passen) is niet meer nodig. Diversen Dezelfde Zwitser deed ons een compleet naviga- tielicht (ook ex C.V) voor aan de staart cadeau. De houder wordt samen met een houder voor een tiplicht nagemaakt door HES. De lichten zelf zijn aanwezig. Houders voor nummerplaatjes die op de onder vleugels en aan de onderzijde van de bovenvleugel komen zijn i.s.m. MLM gemaakt. Informatie over wat er op de plaatjes moet komen is verkregen via een vrijwilliger bij Aviodröme, evenals maten van de radiatorbuisjes (voor C.V en C.X gelijk). Bij VTOC zijn speciale bouten voor de vleugelbe slagen gemaakt, een koker voor het afschieten van seinpatronen (komt rechts in de romp) en bevestigingsdelen voor de lederen pistooltassen die door de vrijwilligers zijn vervaardigd. Er zijn bij VTOC naast de condensor nog enkele zaken in bewerking: koppelingen voor pitotleidingen, een speciale sleutel en een borging voor de sluitingen van de bommenrekdeksels. Standaard bouten en kroonmoeren voor de vleu gelbeslagen zijn aangeschaft. Voor radioinstallatie en instrumentenborden zijn diverse knoppen e.d. gekocht op een radiobeurs. Scans van foto's ver kregen van HES geven details van de waarnemers ruimte die tot voorkort niet bekend waren, o.a. van het instrumentenbord en de bommenafwerpkast. Spandraden voor de verspanning van kielvlak en stabilo zijn besteld via Gerard Casius die ook bemiddelde bij de aankoop van vuldoppen en hal zen voor benzine-, olie-, en watertank. Het baldakijn is in bewerking bij Meister: offerte- of informatieaanvragen lopen voor een aantal zaken bij ATN, HES of zijn in voorbereiding (Carrosseriebouw Jansen). Tot besluit Kortom: er is veel gebeurd of in gang gezet. Het gaat goed. eigenlijk. Wel zou ik graag met iemand in contact komen die bereid en in staat is de beschikbare informatie over radio en instrumen ten daadwerkelijk om te zetten in uitwendig goede replica's. Intussen worden daarvoor zo veel moge lijk de benodigde onderdelen verzameld. ►)- 18

Spinner | 2010 | | pagina 20