Behalve vliegtuigen zijn op Hermeskeil verschil lende geleide wapens opgesteld. Overigens heeft Peter Junior niet alle vliegtuigen uit zijn verzame ling opgesteld. Zo links en rechts op het terrein wordt nog wat achter de hand gehouden voor spare parts of als ruilobject. De Mil Mi-24P Hind-F ziet er al bij stilstand op de grond afschrikwekkend uit. Onnodig aan te geven wat zijn prestaties in de lucht zijn. In de jaren '70 zijn ongeveer 2500 van deze gevechtshelikopters gebouwd. De Bundeswehr heeft bij de 'Wende'39 van deze heli's van de LSK NVA overgenomen Hoewel deze Antonov-26 Curl van de Luftstreitkrafte der Nazionale Volksarmee als civiel vliegtuig in Afrika voor de DDR vloog, is het altijd een militair vliegtuig geweest. De beschildering is een verwijzing naar de troepentransporten die de DDR in de jaren '80 uitvoerde onder de vlag van Aero Caribbean en Interflug tussen Cuba en Angola Juweeltjes Het onderhoud van een privé-verzameling zoals die van Leo en Peter Junior in Hermeskeil kost handenvol geld. Zeker als het beleid erop is gericht om de vliegtuigen en helikopters zo lang mogelijk te bewaren. Met een gefaseerd onderhoudspro- gramma wordt geprobeerd om de toestellen zo lang mogelijk toonbaar te houden. Ondanks dat het grootste deel van de collectie in weer en wind buiten staat te verpieteren, zijn er dankzij dat onderhoudsprogramma heel wat pronkstukken uit de middle ages van de luchtvaart te bewonderen. Bijvoorbeeld die Lufthansa Super Constellation. Het vliegtuig komt zelfs voor in de analen van de Duitse luchtvaarthistorie. Nadat de Connie nog bij enkele derderangse maatschappijen heeft gevlo gen, heeft de D-ALIN nog jarenlang uitgerangeerd op het vliegveld van Hamburg gestaan. Daar heeft Leo Junior de Connie kunnen overnemen. Op 8 september 1955 vloog bondskanselier Dr. Konrad Adenauer met deze Constellation naar Moskou om 27

Spinner | 2010 | | pagina 29