er te onderhandelen over de vrijlating van 10.000 Duitse krijgsgevangenen. Vele jaren later zou de Lufthansa het vliegtuig graag terug willen hebben. De familie Junior is niet op de avances van deze Duitse luchtreder ingegaan waardoor de prachtige Constellation behouden bleef in de collectie op Hermeskeil. Weldoordachte verwerving Helaas laat de status van een aantal tentoonge stelde vliegtuigen nogal te wensen over. Op een paar uitzonderingen na gaat het dan vooral om vliegtuigen uit de voormalige Oostbloklanden. Militaire vliegtuigen worden al snel na afloop van de Koude Oorlog massaal buiten gebruik gesteld. Voor veel luchtvaartmusea een buitenkans om hun collecties uit te breiden. Tot dan zijn er maar weinig westerse luchtvaartfreaks die ooit militaire vliegtuigen uit het Warschau Pakt hebben gezien. Die vliegtuigen op Hermeskeil, voornamelijk afkomstig uit de v.m. DDR, Polen en Hongarije, zien er bij overname al behoorlijk afgedankt uit. Peter Junior maakte van de gelegenheid gebruik om een collectie Mikoyan-Gurevich straaljagers (MiG's) op te lijnen. Vooral de verschillende MiG-21's, jarenlang de ruggengraat van de WP-luchtstrijdkrachten, getuigt van weldoor dachte verwerving. Bijzonder fraai onderhouden zijn een Antonov-26 Curl, weliswaar in een fake beschildering omdat het vliegtuig nooit in civiele dienst is geweest, en een Tupolev-134A Crusty. Meer recent Van meer recente datum op de Flugausstellung is de generatie vliegtuigen uit de jaren '70 en '80, waar onder een Britse Lightning, Jaguar, een Harrier en een Draken en Viggen uit Zweden. Met niet minder dan drie exemplaren neemt de Starfighter een pregnante plaats in op de tentoonstelling. Overigens ook in de Duitse luchtvaarthistorie. Een vierde 104 wordt gebruikt voor de kannibali- satie van onderdelen voor de andere Stafs. Van de 916 F-104's in Duitsland zijn er 292 verongelukt, waarbij 115 vliegers zijn omgekomen. De proble men waren niet zozeer van technische aard, maar hadden veeleer te maken met die van een pas in 1956 opgerichte nieuwe Luftwaffe. Diepgaand onderzoek heeft toen uitgewezen dat er het nodige mankeerde aan de vliegeropleiding. Nadat die ingrijpend was gewijzigd, nam de ongevalsratio aanmerkelijk af. Ook McDonnell-Douglas is met haar F-4 Phantom-II drievoudig aanwezig op het terrein. Een van de laatste aanwinsten is het zesde prototype van de Tornado dat slechts met één motor is uitgerust. Comet Ook de schitterend onderhouden Comet-4C van Dan-Air London herinnert aan de catastrofale ontwikkelingen in de luchtvaart. De Comet is allereerste type straalverkeersvliegtuig uit de geschiedenis. Van de 114 gebouwde Cornets zijn er in de periode 1952-1971 door verschillende oorza ken 21 vliegtuigen gecrasht. Daarbij kwamen 492 passagiers om het leven. De ongevallen in de begin jaren werden veroorzaakt door metaalmoeheid. Daardoor ontstonden haarscheurtjes bij de ramen waarna de drukcabine explodeerde. De Comet is een zeldzame verschijning in een luchtvaartmu seum. De DH-106 op Hermeskeil die ooit tot de Air Classik Collection behoorde op de luchthaven van Düsseldorf, is de enige op het vasteland van Europa. Grootste particuliere luchtvaartmuseum De Flugausstellung van de familie Junior behoort met het luchtmachtmusea op Gatov-Berlijn, Krakau-Rakowice, Cuatro Vientos bij Madrid en Kbely bij Praag tot de vijf grootste vliegtuigmusea in Europa. Bovendien is de Flugausstellung in Hermeskeil het grootste particuliere luchtvaart museum in ons werelddeel. Zolang Peter Junior en zijn medewerkers enthousiast en innovatief door gaan met het verzamelen van 'oude' vliegtuigen, zolang zal dat voor velen een reden zijn om dit prachtig 'museumvliegveld' in de heuvels van de Hunsrück te blijven bezoeken. Bereikbaarheid en toegankelijkheid Flugausstellung L.+P. Junior, Habersberg 1, Hunsrückhöhenstratëe, D-54411 Hermeskeil II. Via Luik (E42) richting Verviers, Prüm, Landscheid over de A-60 naar de A-l via Autobahnkreuz Wittlich, richting Trier, afrit Reinsfeld. Dan de B407-327 drie kilometer volgen richting Koblenz over de Hunsrückerhöhenstratëe. Aan de linkerzijde ligt de inrit voor het grote parkeerterrein van de Flugausstellung L.+P. Junior bij Hermeskeil. Het museum is van 1 april tot 1 november dagelijks geopend van 9:00 tot 18:00u. De entree bedraagt 9.- voor volwassenen en 5.- voor kinderen van 4 tot 14. 4- 28

Spinner | 2010 | | pagina 30