Memories in Mud wij niet vergeten' stilgestaan bij de verliezen die de MLD heeft geleden en wordt een rondgang gemaakt langs de verschillende herinneringsmo numenten. Het boek besluit met een visie op het marinecontingent binnen het Defensie Helikopter Commando. Het boek is een huldeblijk aan allen die in de afge lopen 90 jaar hun beste krachten hebben gegeven aan de Marineluchtvaartdienst. Ik feliciteer de auteur dan ook van harte met dit boek. dat niet minder dan de kroon is op zijn niet aflatende pro motie van de MLD. Een boek van fors formaat, harde kaft. kleurrijk en vol emotie naar een verleden dat definitief voorbij is. Een boek dat van harte kan worden aanbevolen. omdat het niet alleen de geschiedenis van de MLD vertelt, maar ook vol zit met persoonlijke herin neringen. die de sfeer van die voorbije periodes op die verschillende plaatsen zo goed verwoordt. 90 Jaar Marineluchtvaartdienst 1917 - 2007. Een unieke periode van de marine luchtvaart is verkrijgbaar door overmaking van 42,- (incl. verzending) op reke ning 2567434 t.n.v. Korbee promotie: MLD te Rijns burg. onder vermelding van 'Boek 90 jaar MLD. Vergeet daarbij niet uw postadres te vermelden. Het boek is eveneens verkrijgbaar in de winkel 'De Brik' in het Militaire Luchtvaart Museum en de Traditiekamer MLD op De Kooy. Hans Berfelo 4- Bij het Noord-Hollandse dorpje Berkhout stort een Engelse bom menwerper neer. De vierkoppige bemanning overleeft de crash niet. De piloot en de navigator worden begraven op het oorlogskerkhof van Bergen. Vermoedelijk liggen de twee boordschutters, samen met de wrakstukken van hun vlieg tuig. diep in de zachte Hollandse klei. 8 november 1941 is voor de nabestaanden het begin van een lange zoektocht naar de vermisten. Het indrukwekkende docudrama 'Memories in Mud' brengt de wel licht laatste grote bergingsoperatie in Nederland van een gecrasht vliegtuig uit WO II in beeld. Op 25 maart 2010 ging hij in première tijdens het Internationale Film Fes tival in Breda. Memories in Mud gaat over de ber ging van een in 1941 bij het Noord hollandse Berkhout neergestorte RAF bommenwerper die in 2007 is geborgen en waarvan de tot dan toe als vermist gerapporteerde beman ning in 2008 is herbegraven op het oorlogskerkhof van Bergen (NH). De Ierse familie van een van de Councillor in poignant tribute to mother's lost sweetheart 33

Spinner | 2010 | | pagina 35