Collectie Vooruitblik de Marine Luchtvaart Dienst en van het Wapen der Militaire Luchtvaart en de Koninklijke Luchtmacht die op het monument zijn vermeld zijn integraal terug te vinden via internet (http://www.defensie.nl/ luchtmacht/actueel/ nieuws/2010/03/29/46153091/onthulling_ gedenkteken_lucht varenden) Land- en Luchtmachtdagen Van 28-30 mei vonden in Havelte de landmachtda- gen plaats en op 18 en 19 juni de Luchtmachtda- gen op Vliegbasis Gilze-Rijen. Tijdens beide evene menten was het MLM vertegenwoordigd met een uitgebreide stand. De medewerkers en vrijwilligers van het museum hebben dit jaar ruim 15.000 tas jes uitgedeeld met folders en goodies als een wuppie en een sleutelhanger. Daarnaast was ook de F-16 simulator weer erg in trek bij de bezoekers. Zaterdagopenstelling Sinds dit jaar is het museum van 1 april tot 31 oktober ook op de zaterdagen geopend. Dit is goed aangeslagen bij het publiek. In totaal kwamen in de maanden april en mei meer dan 4.200 bezoe kers naar het Kamp van Zeist. Opfrisbeurt collectie Onlangs zijn de Dakota en de Fokker F-27 voor een opknapbeurt naar elders verplaatst. De Dakota wordt onder handen genomen bij de firma Qaps te Oude Meer, een bedrijf waar het MLM al eerder mee heeft gewerkt. De werkzaamheden aan het toestel zijn te volgen op www.qaps.nl. De F-27 is in de nacht van 7 op 8 juni op een dieplader vervoerd naar het Regionaal Opleidings centrum (ROC) Amsterdam Airport te Hoofddorp. Daaraan is een langdurige voorbereiding vooraf gegaan. Vanaf 15 februari zijn vijf leerlingen van de opleiding Luchtvaarttechniek aan dit ROC bezig geweest het toestel voor vervoer gereed te maken. Zij demonteerden de vleugels, de propel lers en het staartstuk. Het is de bedoeling dat de F-27 de komende jaren tijdens praktijklessen grondig wordt opgeknapt. Uiteindelijk zal het toestel worden overgespoten en weer voorzien van de originele kleuren en tekens van de Koninklijke Luchtmacht. In de loop van dit jaar zal ook de Lockheed SP-2H Neptune tijdelijk naar elders worden verhuisd voor een opknapbeurt. Zomervakantie In de maanden juli en augustus zullen er weer tal van activiteiten plaatsvinden in het museum. Elke donderdag en zondag zijn er theatervoorstellingen en in samenwerking met Legoworld worden er van 17 juli tot 1 augustus workshops modelvliegtuig bouwen georganiseerd. Daarnaast kunnen bezoe kers elke dinsdagmiddag vanaf 13.00 uur deelne men aan vrije rondleidingen. Nationale Modelbouw Manifestatie Van 17 tot 24 oktober wordt weer de Nationale Modelbouw Manifestatie georganiseerd. Ook dit jaar zal weer een groot aantal modelbouwers present zijn om hun werk te laten zien en daarover uitleg te geven. Daarnaast zal de Stichting PHantasy in Blue vliegdemonstraties geven met schaalmodellen. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur Militaire Luchtvaart Museum 4- 3

Spinner | 2010 | | pagina 5