Drogue gun en schaar Mk.3H stoel eerste door Fokker gebouwde Mk.4's maakten nog gebruik van het Mk.2H model. Het Museum heeft in haar collectie meerdere (5) Mk.3H stoelen, waar onder die uit de eerder genoemde N-103. Van de Mk.2H, heeft het MLM slechts 1 exemplaar, deze zit in de Hunter N-144 in de Vreeburghal. De Mk.2H leek nog sterk op de Mk.2E en Mk.2FK, zoals te zien was aan de op de stoel aangebrachte beenbeschermers en voetsteunen. De stoel werd gebruikt in combinatie met een ZF harnas en een Mk.8 of 13 parachute. Bij dit type stoel, zat de nood- zuurstoffles nog samen met de dinghy in het j type dinghy pack, waar de vlieger bovenop zat. Aan de rechterkant van de stoel had de vlieger de hoogteverstelling en tevens de har- nasontgrendeling. De stoelen ondergingen in de loop der jaren diverse modificaties, zoals Mod. 271, waarbij de 60 voet per seconde katapult (schietbuis), werd vervangen door een 80 voet per seconde versie. Het was voor de vlieger van groot belang te bepalen met welke modificatie zijn stoel was uitgerust. Het verschil in katapult, vertaalde zich in de hoogte, waarop de stoel veilig gebruikt kon worden. Een schietbuis bestond uit drie in elkaar schuivende delen, welke met kracht uitschoven. Een andere modi ficatie, was Mod. 295, hierbij werd een extra ejection hendel geplaatst tussen de benen van de vlieger. (zie ook deel 1 uit deze serie). Het monteren van deze extra hendel kwam voort uit de onmoge lijkheid de handgreep en het scherm over het hoofd heen te trekken met één hand. Deze handgreep was zo geconstrueerd, dat hij horizontaal en recht getrokken moest worden. (Dit om te voorkomen dat bij het afschieten van de canopy, de handgreep weg geslagen werd door de luchtstroom). De hendel tus sen de benen was wel met één hand te bedienen. Bij Mod. 272, werden de voetsteunen vervangen door banden en beenriemen. De meeste Hunter Mk.4's waren al uitgefaseerd voordat de modificaties aan de stoelen gedaan waren. Bij de Mk.3H stoelen, waren de beenbeschermers en voetsteunen al niet meer aanwezig en was deze standaard voorzien van een 80 voet per seconde stijgpijp De extra ejection hendel tussen de benen werd ook met Mod. 295 voor deze stoel geïntrodu ceerd. Verder werd dit type stoel gebruikt met een ander type dinghy pack (type R), waardoor de nood- zuurstoffles verplaatst werd naar de onderzijde van de stoel. De parachute was van het model Mk.9. Naast de F Mk.4 en F Mk.6, beschikte de KLu ook nog over een andere Hunter versie, de T Mk.7. In deze trainer zaten de vliegers, net als in de S-14, naast elkaar. Om het teveel verschuiven van het zwaartepunt tegen te gaan, kreeg de T Mk.7 aan gepaste schietstoelen. Deze Martin Baker stoelen, waren van het type Mk.4H, waarbij de Mk.4H1 aan de linkerzijde in de kist was geplaatst en de Mk.4H2 rechts. Aanpassingen waren, onder andere, gewichtsbesparing (een meer open structuur van het frame van de stoel) en een afwijkend parachute type, ten opzicht van zijn voorgangers. Het Mk.22 Type en modificatieplaatje Mk.2H

Spinner | 2010 | | pagina 17