De Hunter Mk.4H1 stoel 16 en Mk.30 'Horseshoe' parachute pack, lag als een hoefijzer in de nek en bovenste rug gedeelte van de vlieger. Daarnaast verhuisde ook de noodzuurstof- fles naar de achterzijde van de stoel. Ook bij deze Hunter was het dinghy pack van het type R. De bail-out uit de Hunter, verliep als volgt. Na het activeren van de schietstoel werd er een drogue gun geactiveerd, welke vast zat aan een kabel op de cockpitvloer. Op het moment dat de stoel de cock pit verliet, haalde de kabel als het ware een trekker over. Deze drogue gun zat aan de linker bovenzijde van de stoel en vuurde een lijn de lucht in, waar een stabilisatie parachute aan vast zat. Deze para chute werd op zijn plaats gehouden door een zoge noemde schaar. Op hetzelfde moment begon de barostaat (barostatic time release unit) te werken, deze zat aan de rechter bovenzijde van de stoel. Bij een hoogte van 10.000 voet ging de timer lopen. Op grotere hoogte moest de vlieger niet uit zijn stoel komen, omdat zijn noodzuurstof aan de stoel vast zat. Na dat de timer afgelopen was, kwamen tege lijkertijd aan de onder- en bovenkant twee pinnen in beweging. De onderste stootte tegen een hendel aan, waarmee alle bevestigingen van de vlieger aan de stoel werden losgekoppeld. De bovenste, opende de schaar van de stabilisatie parachute. De lijn van deze parachute kwam los van de stoel en trok hierdoor aan beide zijkanten van de headrest twee borgpennen los. Deze borgpennen zorgden er voor dat de face screen en hoofdparachute op hun plaats werden gehouden. Ook de hoofdparachute werd hier door geopend, daarnaast zorgde dit ervoor dat een 'apron' (doek onder de vlieger) strak getrokken werd en deze schopte de vlieger uit zijn stoel. Een van de andere straaljagers welke het luchtruim met de Hunters deelde, was de F-86K Kaasjager. Dit toestel kwam in dienst in 1955 en heeft slechts 9 jaar gevlogen bij de Luchtmacht. In die tijd zijn er zeker 15 van de totaal 63 afgeschreven. Een van de ongevallen betrof een mid-air collision met een Nederlandse Hunter boven Friesland. Doordat de vlieger van de Kaasjager zich focuste op zijn radar, merkte hij niet hoe dicht hij de Hunter genaderd was. Toen hij naar buiten keek, zag hij de Hunter op 10 meter voor zich. Hij probeerde nog uit te wij ken, maar zijn vleugel ging dwars door de vleugel van de Hunter. Beide vliegers wisten zich met hun schietstoel in veiligheid te brengen. De vlieger van de Hunter kwam op een plat dak van een rijtje hui zen, midden in Leeuwarden terecht. Door op een bovenraam te kloppen, vanaf het dak, probeerde hij de aandacht te trekken van de bewoners. Helaas sliep op die plek de 18 jarige dochter des huizes. Haar angstkreten alarmeerde de overige bewoners en de vlieger moest proberen uit te leggen wat er gebeurt was, voordat hij met hooivorken bewerkt werd. De F-86K vlieger, verliet zijn toestel op zo'n 30.000 voet en voelde zicht niet lekker worden. Snel schopte hij zijn stoel onder zich weg en activeerde

Spinner | 2010 | | pagina 18