De stoel van de F-84F Thunderstreak 18 minimale hoogte om het toestel te verlaten, tussen de 100 en 200 voet. Aangezien er behoorlijk wat zaken geregeld dienden te worden na de bail-out, zoals man/stoel separatie, parachute ontplooien etc. was de M-5 eigenlijk niet toereikend. Er werd beslo ten de stoel te voorzien van de XM-9 rocket, welke een hoogte van 185 voet kon bereiken. Hierdoor kreeg, naast de F-84F, ook de F-86K een zero-altitude capability, aanbeveling bleef toch om minimaal op 200 voet het toestel te verlaten. De modificatie met de XM-9 had verder het instaleren van een man/seat separator tot gevolg. Dit apparaat zorgde ervoor dat de vlieger op het juiste moment automatisch van zijn stoel gescheiden werd. Met het aanbrengen van een 'rotary actuator' voorzien van een gasgenera tor, was de modificatie compleet. De gasdruk van de gasgenerator, zorgde ervoor dat tegelijkertijd de lapbelt werd ontkoppeld. In de jaren voor deze modificatie diende de vlieger zichzelf van zijn stoel te ontdoen. Echter in de manual stond dat de vlie ger zijn handgrepen moest vasthouden gedurende de ejection. Je moet eerst uit de stoel voordat je chute opende. Liet je niet los, kwam je niet uit je stoel. Met alle gevolgen van dien, vliegers werden hier aan herinnerd door middel van de kreet 'don't wait, until to late'. Onderstaand een voorbeeld wat er gebeurde, in welke volgorde, bij een F-84F bail-out. 0 seconden, canopy afwerpen en ejection, Na 1 seconde gaat de lapbelt los en treed de man/ seat separator in werking, 2 seconden na de bail-out, begint de parachute zich te openen, Nadat 5 seconden verstreken zijn sinds de ejec tion, is de parachute volledig geopend. Na de bovengenoemde modificaties, vond er nog een extra modificatie aan de F-84F stoelen plaats. Het was gebleken dat bij enkele ejections, de vlie ger in aanraking kwam met zijn stoel, na het in werking treden van de seperator. Ook kon de stoel in contact komen met de lijnen van de parachute. Hier toe werd aan de onderzijde van de stoel een extra parachute gemonteerd. Deze ontplooide zich op hetzelfde moment dat de man/seat separator in werking trad. Hierdoor remde de stoel dusdanig af, dat hij buiten het bereik van de vlieger kwam. Het MLM heeft het behoorlijke aantal van 6 F-84F stoelen in haar collectie. Dit buiten de stoelen in de toestellen. Drie stuks hiervan, zijn compleet geres taureerd en hebben nog hun (dummy) initiators en rocketpipe. Gedurende haar dienstperiode bij de Luchtmacht (van 1955 tot 1970) heeft ook de gebruikte para chute en dinghy pack in de Streak wisselingen ondergaan. Werd eerst nog gebruik gemaakt van de B-5 parachute en het canvas dinghy pack, ging men al snel over op de EFA ARZ-220 rug parachute van Franse makelij. Daarnaast werd het canvas dinghy pack vervangen door een hard kunststoffen stoel- container. Eén van de stoelen in het MLM, is uitge rust met deze laatste configuratie.

Spinner | 2010 | | pagina 20