Terugblik Werken aan de toekomst Aanbesteding nieuwbouw defensiemuseum DagjeWeg.NL-Award 2010 1 De 100.000ste bezoeker arriveerde op 3 september 2010 Op 1 september is de aanbesteding voor het nieuwe defensiemuseum in Soesterberg gepubliceerd. Zoals al eerder in deze Notities is aangegeven, zal het museum worden gerealiseerd volgens de formule van de Publiek Private Samenwerking. Concreet houdt in dat met het consortium, waaraan het project wordt gegund, te zijner tijd een DBFMO- overeenkomst (Design, Build, Finance, Maintain and Operate) overeenkomst wordt aangegaan, die onder meer de realisatie, de eerste museale inrichting en gedeeltelijke exploitatie van het museum zal omvatten. De overeenkomst zal een looptijd hebben van 25 jaar. Voor het Militaire Luchtvaart Museum en uiteraard ook voor het Legermuseum is het groene licht voor de aanbesteding een belangrijke mijlpaal op weg naar de opening van het defensiemuseum; volgens de huidige planning zal dat zijn in het najaar van 2014. Onze erkentelijkheid gaat uit naar al diegenen die zich hebben ingespannen om de goede voortgang van het project, ook in deze moeilijke tijden, te kunnen waarborgen. Elk jaar reikt de grootste dagtoeristische website van en voor Nederland, DagjeWeg.nl, de zogeheten DagjeWeg.nl-Award uit aan de best gewaardeerde bestemming voor een leuk dagje uit. Het MLM behoorde dit jaar tot de genomineerde uitstapjes. Het was daarbij in het goede gezelschap van onder andere gerenommeerde trekpleisters als Science Center NEMO in Amsterdam, het Noordbrabants Museum in Den Bosch en het Eise Eisinga Planetarium in Franeker. Uiteindelijk kwam, heel verrassend, het Statenbijbelmuseum in Leerdam als winnaar uit de bus. Voor het MLM was er een eer volle zevende plaats weggelegd.

Spinner | 2010 | | pagina 3