MLM bezig met goed jaar Armstrong Siddeley O w ne r s C l u b Militair Flight Simulator Event Vrijwilligersexcursie 2 Bezoek van de Armstrong Siddeley Owners Club op 4 september 2010 Tijdens de vakantieperiode mocht het MLM zich verheugen in een gestage stroom bezoekers. Verschillende evenementen hebben daar zeker aan bijgedragen. In de tweede helft van juli kon den onze jongste bezoekers zich vermaken tij dens Lego workshops, die in samenwerking met LEGO WORLD werden georganiseerd. Ook de door Pandemonia Science Theater in juli en augustus verzorgde theatervoorstellingen bleken opnieuw een trekker van formaat. Terugkijkend op de afgelopen maanden kan wor den vastgesteld, dat het MLM ook dit jaar weer uitstekend scoort bij de bezoekers. Het is ook af te meten aan het feit dat al op 3 september de 100.000ste bezoeker over 2010 de entree van het museum passeerde. De gelukkige was de achtjarige Lucas die samen met zijn grootouders naar het Kamp van Zeist was gekomen. Zij werden feeste lijk verwelkomd werden door Ireen Mast, Hoofd Afdeling Publiek. Na het uitreiken van een waarde- cheque voor de Museumshop, beschikbaar gesteld door de Stichting Vrienden van het MLM, mocht Lucas plaatsnemen in de cockpit van de F-16 simu lator, die speciaal voor deze gelegenheid open ging. Het museum heeft de afgelopen jaren een goede naam opgebouwd als pleisterplaats voor bezitters van mobiel erfgoed. Tal van clubs van eigenaars van oldtimers werden in het recente verleden op het middenterrein gastvrij onthaald voor een bezoek aan het museum en het maken van een mooie foto onder een vliegtuig. Op zaterdag 4 september was het de beurt aan de Armstrong Siddeley Owners Club Nederland. Ook de komende maanden worden weer met enige regelmaat oldtimers verwacht. Tijdens het weekend van 18 en 19 september organiseerde het museum, in samenwerking met verschillende flight simulator clubs, weer het tradi tionele Militair Flight Simulator Event. Eén van de deelnemende flight simulator clubs was het 'Virtual 322 Dutch Spitfire Squadron RAF', dat missies toonde zoals die tijdens de Tweede Wereldoorlog werden uitgevoerd. Ook het 'Air Operations and Control Station Nieuw Milligen' (AOCS NM) was pre sent, om op radar live beelden van het vliegverkeer boven Nederland te laten zien. Tijdens dit weekend werd bezoekers ook weer de mogelijkheid geboden in een echte cockpit de eigen vliegaanleg te testen. Voorts stond op het buitenterrein een full-motion simulator opgesteld, waarin een spectaculaire vlucht met een F-16 straaljager kon worden meebe leefd. Het MLM beschikt, zoals bekend, slechts over een beperkte vaste staf en daarom is een grote schare vrijwilligers, die zich op diverse fronten voor het museum inzet, onmisbaar. Dat geldt nog te meer, nu dag in dag uit door de vaste staf veel werk moet

Spinner | 2010 | | pagina 4