Collectie Vooruitblik 3 worden verzet in het kader van de voorbereidingen voor het nieuwe museum. Jaarlijks wordt de vrijwilligers van het MLM een excursie met een educatief tintje aangeboden om hen dank te zeggen voor het werk dat zij voor het museum verrichten. Dit jaar vond de excursie plaats op zaterdag 25 september. Plaats van bestem ming in de ochtend was Nationaal Museum Paleis Het Loo in Apeldoorn, waar zowel het paleis zelf als de paleistuinen konden worden bezichtigd. In de middag werd, onder gunstige weersomstandig heden, te voet of per fiets, Park De Hoge Veluwe verkend en een bezoek gebracht aan het Museonder bij het bezoekerscentrum in het park. Na een afscheidsdrankje werd de thuisreis aanvaard. Dank gaat uit naar Ireen Mast, Annemieke Ciliacus en Michiel Zeeman die de excursie voorbereidden en aan de Stichting Vrienden voor het bekostigen van de lunch in Park de Hoge Veluwe. Fokker C.X en de restauratie van de Lockheed L-12A gaan gestaag verder, maar door het arbeidsinten sieve werk aan de buitenkisten gebeurt dat noodge dwongen in een lager tempo dan we zouden willen. In de herfstvakantie, van 17 tot en met 24 okto ber 2010, organiseert het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg in samenwerking met de International Plastic Modellers Society (IPMS) de 28ste Nationale Modelbouw Manifestatie. Bezoekers kunnen dan weer alles te weten komen over het bouwen en het besturen van modellen op schaal. Naast de grote tentoonstelling in de Vreeburghal en de Snijdershal is er op het middenterrein weer een groot waterbassin opgesteld, waarin demonstraties worden gegeven met radiografisch bestuurbare modelschepen. Daarnaast stelt de Stoom Groep West bezoekers in de gelegenheid een ritje te maken met de prachtige schaalmodel stoomlocomotief. De afgelopen maanden hebben voor de Afdeling Collectie in het teken gestaan van het groot onderhoud aan vliegtuigen ter voorbereiding op de plaatsing in het nieuwe museum. Het zal niet onopgemerkt zijn gebleven dat de C-47 Dakota en de F-27 de afgelopen maanden van het Kamp van Zeist zijn verdwenen. De Dakota staat inmiddels in Hangaar 7 op de voormalige Vliegbasis Soesterberg. Het toestel heeft bij Qaps een ingrijpende gedaanteverwisseling ondergaan en is nu voorzien van de kleuren en markings van de toestellen die tijdens de luchtlandingsoperatie boven Djokja in 1948 werden ingezet. De F-27 dient inmiddels als leerobject voor het Regionaal Opleidings Centrum in Hoofddorp en krijgt daar tevens een grondige opknapbeurt. De Neptune, ten slotte, is de afgelopen maanden gedeeltelijk ontmanteld, in afwachting van transport naar Schiphol, waar het toestel, eveneens bij Qaps, van een nieuwe beschermende verflaag zal worden voorzien. Minder zichtbaar, maar evengoed belangrijk is, dat de Afdeling Collectie achter de schermen ook al de verhuizing aan het voorbereiden is. De collectie wordt, waar nodig, opgeschoond en de registratie ervan wordt op het niveau gebracht zoals dat door de Inspectie Cultuurbezit wordt voorgeschreven. De lopende projecten, de bouw van de replica van de Begin juli keerde de C-47 Dakota volledig opgeknapt terug in Soesterberg. In afwachting van plaatsing in het nieuwe defensiemuseum is het toestel nu ondergebracht in Han- gaar 7 in het Museumkwartier Ook kunnen bezoekers de kunst van het modelbou wen zelf beoefenen door, in de tent op het midden terrein, mee te doen aan de workshop 'Make it and Take it'. In de tent zullen, tegen sterk gereduceerde prijzen, modelbouwpakketjes verkrijgbaar zijn die ter plekke in elkaar kunnen worden gezet. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur Militaire Luchtvaart Museum

Spinner | 2010 | | pagina 5