1 f\ 7 De C.X propeller 36445 is dus op 07 juli bij TiaT Europe B.V. afgeleverd voor radiografisch onder zoek van beschadigingen en constructie en op 14 juli weer opgehaald door toedoen van MLM en DVVO. Er zijn 12 opnamen (30 x 40 cm) gemaakt die een verbazingwekkende hoeveelheid spijkers en schroe ven laten zien en mogelijk enkele scherfjes, maar geen kogel. Als het gat door een kogel is veroorzaakt, dan is die kogel niet erg diep doorgedrongen en er uit gevallen of verwijderd. Op bijgaand plaatje van ca. 1/4 deel van één van de bladen zijn te zien (nauwelijks, maar toch) 88 nagels en twee lagen gaas - textiel of metaal - die er mee worden vastgehouden. De brede strook is alleen rechts zichtbaar, een smalle over de hele lengte. Om de voorrand van het blad zit een meta len strip onder het gaas, dat dus ook om de voor- rand heen zit. DRG HO WATTS I 2075 1 36445 DEC 1935 Een poging de details van de geproduceerde opna men te vergelijken met de uitwendige verschijnselen leverde in eerste instantie (zonder lichtbak) niets op. Naast de foto's zouden afdrukken en/of scans van pas kunnen komen. De radiografische scan van het propellerblad geeft vele kleine metaaldeeltjes aan Afdrukken gemaakt bij MLM gaven onvoldoende contrast te zien; een lichtbak zou meer opleveren, maar moest dan wel gemaakt worden en dat kost tijd, o.a. wegens de vakantieperiode. Ook scannen van de radiografische platen met de apparatuur bij MLM/Doc leverde geen bruikbaar resultaat op. Scannen met professionele apparatuur heeft in ieder geval twee bruikbare bestanden opgeleverd, zoniet voor diepgaand onderzoek dan toch voor communicatie: daardoor is het mogelijk u alvast te laten meekijken. Ook bij de identificatieplaat is (op een andere opname) dergelijk gaas te zien, waarbij nog niet is vastgesteld hoe deze dingen zijn bevestigd. Over de beschadigingen en binnengedrongen voorwerpen kan nu worden gezegd dat niet in alle diepere beschadigingen ook een stukje metaal aan wezig is. Het vermoeden van scherfjes op enkele plaatsen blijft voorlopig wel bestaan. Het onderzoek wordt voortgezet, zowel naar de constructie als naar de schade, die gedeeltelijk het gevolg van oor logshandelingen kan zijn.

Spinner | 2010 | | pagina 9