Die modificatie werd op de Indische kisten niet doorgevoerd, met als gevolg dat de Amerikaanse P-6 constructietekeningen slechts mondjesmaat details geven van de 'dikke' neus. Er moest voor de MLM- Hawk dus veel van foto's worden geïnterpreteerd en dat was niet steeds even makkelijk. Maar we zijn eruit en een deel van het resultaat ziet u op bijgaande foto's. zich is ook nogal ingewikkeld, want er zit aan de rechterkant bijvoorbeeld een extra oliekoeler - een modificatie die in Indië noodzakelijk bleek - en er zijn nogal wat kleine en bewerkelijke details aan, zoals de koeling-grills. Om die grills in de beplating te persen moest een speciaal stuk gereedschap aan gemaakt worden en op de foto kunt u zien dat het resultaat er prima uitziet. Zoals bekend hebben we geen originele Conqueror motor voor onze Hawk. Zo'n motor is bijzonder zeldzaam en daardoor zeer kostbaar - naar verluidt werd er kortgeleden een te koop aangeboden, die voor ruim meer dan $100.000 is verkocht. We zijn dus genoodzaakt 0111 de rompneus van onze Hawk, met de waterkoeler en propeller, te reconstrueren met een 'dummy' binnenwerk, waarop de motor- en neusbeplating wordt vastgemaakt. Die beplating op De bovenste dekplaat van de motor heeft een inge wikkelde 'compound-curve' vorm. Die vorm hebben we met behulp van details uit meerdere originele bouwtekeningen moeten samenstellen, want er zijn nogal wat experimentele tussen-configuraties geweest van de Hawk, waaronder uitvoeringen voor langeafstandsvluchten, snelheidsraces en zelfs niet- gebouwde modellen. Al deze versies leverden indivi duele details voor de uiteindelijke rompneus van de Aanmaak van de motor-zijkantbeplating met daarin de geperste grill-openingen voor motorruimteontluchting. De plakbandstroken zijn uiteraard alleen aangebracht om de passing van de panelen vast te stellen. In het gele plaatgedeelte net vóór de voorrand van de ondervleugel is het deurtje zichtbaar dat de toegang afdekt naar de vuldop van de buiktank (hier nog verwijderd) 8

Spinner | 2011 | | pagina 10