archief van in totaal 250 m boekenrekken vol informatie en documenten, en een biblio theek met zo'n 3.000 banden en 2.000 blauwdrukken. Het heeft wel wat, een museum dat zich beperkt tot één facet van de vliegerij en zichzelf daarbij geen beperkingen oplegt. Een tegenstrijdigheid dus? Niet als je de kunst van het verzame len verstaat. De collectie van het Hubschraubermuseum is ondergebracht in een lange hal met een galerij. In totaal is dan Het prototype van de Bölkow-105 heeft nog geen winglets aan de staart 2.000 m2 expositie ruimte beschikbaar. Het staat er stampvol met helikopters, motoren, modellen en fotoborden. Fotograferen is haast onmogelijk. Men kampt met een structureel ruimtegebrek. Nu, 30 jaar na de laatste verbouwing en vlak voor het 50 jarig bestaan van het museum, wordt er weer uitgebreid. Geen verbouwing deze keer, maar nieuwbouw. In méér dan een opzicht komt het museum weer wat ruimer te zitten. De tentoonstel lingsruimte kan meer adequaat worden gemaakt en beter overzichtelijk worden ingericht. Bovendien biedt een vergrote expositieruimte nieuwe moge lijkheden aandacht te besteden aan de collectie en accenten in de expositie aan te brengen. Maar ook na het 50-jarig jubileum zal de kunst van het ten toonstellen altijd gaan om de vraag watje weglaat. Hoeveel expositieruimte je ook hebt. De Merckle SM-67 is de eerste Duitse helikopter met straalaandrijving. Geschikt voor velerlei taken, maar niet in productie genomen Bereikbaarheid en toegankelijkheid Het Hubschraubermuseum is gelegen aan de Sablé-Platz 6, D-31675 Bückeburg. Het is van april tot oktober alle dagen geopend van 09.00 tot 18.00u. Van november tot maart van 10.00 tot 17.00u. Op 23 december, le Kerstdag 24 december en op Nieuwjaarsdag is het museum gesloten. Toegangsprijs (2010) volwassenen (vanaf 17 jaar): 6.-, kinderen 6 t/m 16 jaar: 2.50. Vanaf Losser naar Bückeburg: 157 km. Via grens overgang De Lutte/Losser bij Oldenzaal A30 volgen, via Bad Oyenhausen naar A2 volgen tot Ausfahrt Anschlutëstelle Eisen Buchholz, B83 richting Bückeburg aanhouden, bij Bückeburg richting Centrum volgen. De VFW-H3E is een experimentele helikopter 30

Spinner | 2011 | | pagina 32