Aanstaand Afscheid Onlangs namen we afscheid van het eerste decennium van de eenentwintigste eeuw. Tien procent van die eeuw ligt al weer achter ons. Op de vraag of we dan nu ook tien procent van onze doelstellingen en verwachtingen, die we tien jaar geleden zo beslissend uitspraken, hebben bereikt, durf ik geen ja te zeggen. Er blijft dus nog heel wat te doen, en dat is maar goed ook. Voor mezelf kom ik op het moment, dat ik van u als voorzitter van onze vriendenkring afscheid ga nemen. Ook voor deze vrijwilliger, want dat zijn we als bestuursleden van de Stichting Vrienden van het MLM toch ook, geldt dat hij bij het bereiken van de leeftijd van 75 jaar terugtreedt en het stokje aan een jongere overgeeft. En ook dat is een goede zaak. Er zijn vele goede herinneringen aan de twaalf- en-een-halfjaar dat ik uw voorzitter was en met een enthousiaste schare in de staf en in het vrij willigerskorps mocht meewerken om ons mooie museum nóg mooier en beter te maken. Toch zijn er ook de momenten, dat je je realiseert datje niet meer ten volle in de huidige tijd past. Daarom is het een genoegen om in Generaal- majoor KLu b.d. Erik Oliemans een opvolger te hebben gevonden, die uit zijn laatste functie als Plaatsvervangend Commandant Luchtstrijdkrachten het museumdossier als geen ander kent. Hem wacht de taak de vriendenkring te leiden en te begeleiden naar de toekomst, waarin de defen siemusea gaan samensmelten in één organisatie en het Leger en Wapen Museum en het Militaire Luchtvaart Museum opgaan in het nieuwe museum op Soesterberg. Wat dat precies gaat inhouden voor de vriendenkringen zal de toekomst leren. Ook daar is de hand van een jongere, die dat proces ten volle kan meemaken, niet alleen gewenst, maar zelfs noodzakelijk. In een bestuursvergadering in februari zal ik het voorzitterschap aan hem overdragen. Voor deze laatste januari-bijdrage terugblikkend, constateer ik dat ons museum, ook in een tijd dat de beschikbare middelen en het personeelsbestand afnamen, nog volop bruist en aan verbetering en vernieuwing werkt. De bezoekers waarderen dat door dit jaar weer met meer dan 150.000 het museum te bezoeken. Een beter dank je wel voor de enthousiaste staf en de vele vrijwilligers, waar dan ook werkzaam, bestaat eigenlijk niet. Toch voeg ik ook mijn persoonlijk dankjewel er aan toe en niet alleen voor het afgelopen jaar. Ook voor het feit dat ik in uw midden mee mocht draaien en dat dan ook met veel plezier heb gedaan. U allen wens ik een goed en gezond 2011 toe. F.P. Schulte 1

Spinner | 2011 | | pagina 3