T I T I E S s e u m Werken aan de toekomst Terugblik Medio november heeft de Rijksgebouwendienst in samenwerking met het Projectteam Natio naal Militair Museum de selectie afgerond van de consortia die gaan deelnemen aan de dialoogfase in het leader van de bouw en inrichting van het nieuwe defensiemuseum op de voormalige Vlieg basis Soesterberg. De gesprekken zijn inmiddels begonnen. Daarmee is een nieuwe, belangrijke fase in het project aangebroken. De dialoogfase zal ongeveer een jaar in beslag nemen. In de ochtend van de 24ste november werden het bestuur en het college van advies van de Stichting Vrienden door de projectleiding bijgepraat over de stand van zaken bij de voorbereidingen voor het nieuwe museum. In de middag werden de medewerkers geïnformeerd over de laatste ontwik kelingen. In beide bijeenkomsten werd onder meer ook stilgestaan bij de grote werklast die aan het project verbonden is en de gevolgen daarvan voor de bedrijfsvoering in het MLM. De komende maanden zal ook een begin worden gemaakt met de beschrijving van de organisatie van het nieuwe museum. Deze zal een afgeleide zijn van de structuur van de stichting die voor de gezamenlijke defensiemusea zal worden opgericht. Naast de traditionele najaarsprogrammering - de Nationale Modelbouw Manifestatie in de herfstvakantie en de theatervoorstellingen verzorgd door Pandemonia Science Theater in de kerstvakantie - vormde het museum de afgelopen periode weer het platform voor verschillende grotere en kleinere bijeenkomsten. Op 1 november brachten nabestaanden van korpo raal Brekelmans een bezoek aan het museum. De korporaal was één van de bemanningsleden van de Do 24 X-29 vliegboot die in de nacht van 10-11 februari 1942 in het Westgat tussen Madoera en de Javawal (omgeving Soerabaja), na beschoten te zijn door de Japanners, verongelukte. Op 3 november tekenden Defensie en 30 Regionale Opleidingscentra (ROCa) in het museum een con venant, waarmee de verdere intensivering van de succesvolle samenwerking tussen Defensie en deze opleidingscentra werd bekrachtigd. De overeen komst vormt de basis om op termijn het merendeel van de instroom manschappen en onderofficieren via deze centra te laten lopen. Delen van de defen sieopleidingen worden, zoals in het convenant overeengekomen, bij de ROCa ondergebracht in de opleiding Veiligheid Vakmanschap. Op 15 november vond een geanimeerde vrienden avond plaats. Sprekers waren luitenant-generaal b.d. Diclc Starink, die inging op de logistieke peri kelen in de jaren '30 bij de Luchtvaartafdeeling op Soesterberg, en Rob Dijksman die sprak over de lotgevallen van de Engelandvaarder Wim Kuij- pers, die tijdens de Tweede Wereldoorlog via lange omzwervingen in Engeland terecht kwam en korte tijd als boordschutter diende bij het 320 Squadron. Meer dan 140 vrienden woorden de lezingen bij. Op 16 november bracht het Comité 'Herdenkings monument Militairen' uit de gemeente Leudal 2

Spinner | 2011 | | pagina 4