Collectie Vooruitblik De SAR Alouette III op LEGO-World in Zwolle met enkele tientallen WO-II-veteranen uit diverse Europese landen een bezoek aan het museum. Het bezoek vormde een onderdeel van een inter nationale veteranenweek die dit comité sinds de oprichting van dit herdenkingsmonument in het Limburgse Haelen op gezette tijden organiseert. Tot het gezelschap behoorden dit jaar veteranen uit Nederland, Duitsland, België, Groot-Brittannië, Canada en Tsjechië alsook enkele voormalige ver zetslieden en slachtoffers van de Jodenvervolging. Op donderdag 16 december vond de jaarlijks terug kerende Kerstsocial plaats voor medewerkers en vrijwilligers van het museum. Tijdens deze bijeen komst werd weer afscheid genomen van een aantal vrijwilligers, van wie enkelen met een zeer lange staat van dienst. Expositie Serge Stone in Museumcafé Recent werd een kleine expositie ingericht in het museumcafé met werk van de bekende (luchtvaart) schilder Serge Stone. Het MLM bezit een groot aantal werken van Serge Stone en daaruit is voor deze gelegenheid een kleine selectie gemaakt. De expositie is tot nader order tijdens de reguliere openingstijden van het museum te bezichtigen. Nieuwe formule Open Cockpit Dagen De afgelopen tien jaar organiseerde het museum in een aaneengesloten periode in de meivakantie zogenaamde open cockpit dagen. Om praktische redenen zal in 2011 een andere formule worden toegepast. Op vijf zon dagen, verspreid over het hele jaar, zullen verschil lende cockpits open zijn voor het publiek. De eerste 'Open Cockpit Zondag' staat gepland voor zondag 30 januari. Dan zullen de bezoekers plaats kunnen nemen in de F-16A, de Bölkow Bo-105 en de Alouette-III. De andere Open Cockpit Zondagen vinden plaats op zondag 17 april, zondag 26 juni, zondag 25 september en zondag 27 novem ber 2011 steeds van 12.00-16.30 uur. Expositie Vrouwen in de luchtmacht Begin juni zal het museum in de Vreeburghal een kleine expositie openen naar aanleiding van het feit dat 60 jaar geleden de eerste vrouwen hun intrede deden binnen de luchtmacht. Een prominente plaats in deze expositie zal ingeruimd zijn voor de verhalen van enkele luchtmachtvrouwen, wier loopbaan symbool kan staan voor de grote veran deringen die de positie van de vrouw in de lucht machtorganisatie sinds de oprichting van de LUVA in 1951 heeft ondergaan. Aanvankelijk vervulden de luchtmachtvrouwen hoofdzakelijk ondersteunende taken in de marge van het luchtmachtbedrijf, anno 2011 zijn zij echter ook volop actief in operationele functies in het hart van de organisatie. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur Militaire Luchtvaart Museum Van 20 tot 27 oktober was het museum met zijn Alouette-III SAR helikopter present op LEGOWORLD in de IJsselhallen te Zwolle. Tijdens dit evenement - het grootste ter wereld in zijn soort - lanceerde LEGO zijn nieuwe Search Rescue-lijn en onze SAR-heli werd daarbij gebruikt als publiekstrekker. 3

Spinner | 2011 | | pagina 5