9 en natuurlijk de Vrienden zelf. 'Maar het is ook een groot genoegen om het voorzitterschap over te dragen aan een enthousiaste en kundige opvolger', lichtte Frans Peter Schulte toe. 'Generaal Oliemans kent het dossier van de overgang naar een Nationaal Militair Museum als geen ander en het contact met de andere krijgsmachtdelen is voor hem gesneden koek'. Maar vóór voorzitter Schulte de kans kreeg om zijn (nooit gebruikte maritieme) voorzittershamer over te dragen, greep vicevoorzitter en oud-vlagofficier van de MLD Rein Zeijlemaker in om hem te bedanken voor de ruimte die hij de leden van het Algemeen Bestuur onder zijn bewind altijd heeft gegeven. Commandeur b.d. Zeijlemaker noemde die 12,5 jaar voorzitterschap 'een koperen periode met een gouden glans'. Daarmee typeerde hij de inzet "Kort voor het aantreden van generaal-majoor Frans Peter Schulte als voorzitter van de Stichting Vrienden van het MLM hebben Vrienden voor een substantiële uitbreiding van het museum gezorgd. Commandeur b.d. Hans van der Kop, vlagofficier MLD, had de Marine Luchtvaartdienst binnen gebracht en luitenant-kolonel-vlieger b.d. Kees Merkelbach kwam met behoorlijk wat archiefmateriaal over de Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger. Daarmee werd het van oorsprong luchtmacht museum een waarlijk Militair Luchtvaart Museum. Nog voordat de paarse griep uitbrak in de landelijke politiek - en bij het ministerie van Defensie epidemisch werd - bestond dus al een interkrijgsmachtelijk museum met de Luchtvaartafdeeling van de Koninklijke Landmacht, de Marine Luchtvaartdienst, de Militaire Luchtvaart van het KNIL en de Koninklijke Luchtmacht. Die verworvenheid ben ik blijven koesteren. Ik heb die heel vaak uitgedragen, niet altijd tot ieders genoegen, en vooral versterkt door uitbreiding van de collectie juist in die sector te zoeken". Frans Peter Schulte, in zijn afscheidsspeech. van Frans Peter Schulte die structureel heeft bijgedragen aan de goede verhoudingen met het MLM en de communicatie naar instanties die van belang zijn voor de vriendenstichting. Schulte is 'niet alleen een voorzitter die de vergadering leidt, maar ook iemand die zelf de handen uit de De scheidende voorzitter ontvangt een model van de Hawker Hunter T.7 mouwen steekt', zei Zeijlemaker. Voorzitter Schulte heeft de aanzet gemaakt voor het Beleidsplan en de Toekomstvisie. Een hoogtepunt in zijn periode is de viering geweest van het 25-jarig jubileum van de stichting. Dat is in 2005 gevierd met de opening van de tijdelijke tentoonstelling 'Jachtvliegers, van aviateur tot straaljagerpiloot' in 2005. 'Een dure expositie die nog steeds bestaat, die aanleiding is geweest voor tal van andere activiteiten, die veel publiek heeft getrokken en die zijn waarde ten volle heeft bewezen'. Marineman Zeijlemaker zei 'het jammer te vinden dat voorzitter Schulte het schip verlaat' waarna hij hem namens alle bestuursleden een boekwerk aanbood van Peter Korbee over de luchtvaartuigen van de vm. Marineluchtvaartdienst. Ook mocht scheidend

Spinner | 2011 | | pagina 11