10 De overdracht van de voorzittershamer van Frans Peter Schulte aan Erik Oliemans voorzitter Schulte, die als Nieuw-Guinea veteraan 'iets' heeft met Hunters, een prachtig schaalmodel aanbieden van een Hawker Hunter T.Mk.7 waarmee hijzelf ooit een keer heeft (mee)gevlogen. Het onvermijdelijk moment van de overdracht volgde kort daarna. Erik Oliemans, tot vorig jaar nog plaatsvervangend commandant van het Commando Luchtstrijdkrachten, zoals de luchtmacht tegenwoordig officieel heet, is net als Schulte en diens voorganger generaal- majoor Harrie Dieters, afkomstig uit de logistiek. 'Generaals als Hannibal, Napoleon, Eisenhower en Schwartzkopf hebben bij hun gedurfde operaties en de doorzetting daarvan door schade en schande geleerd dat logistiek het essentiële element is voor het welslagen van hun operaties', zei Schulte tenslotte en droeg daarmee het 'stokje' over aan generaal Oliemans. Die pareerde met enkele kwinkslagen de goede woorden van zijn voorganger en beloofde naar beste vermogen zich als voorzitter in te zetten voor de Stichting Vrienden van het MLM om daarmee een bijdrage te leveren aan het bewaren van het cultureel erfgoed van de militaire luchtvaart. Erik Oliemans noemde de overdracht van het voorzitterschap op het juiste moment getimed. 'Er staat ons de komende jaren veel te wachten. Er zullen veranderingen plaatsvinden waar niet iedereen gelukkig mee zal zijn. Maar je kunt het ook zien als een enorme kans. Ik heb besloten het als een kans te zien.' Ook in de nieuwe opzet is de doelstelling van de stichting gericht op de interactie tussen het museum en de Vrienden. Hij bedankte Frans Peter Schulte voor de goede staat waarin hij 'zijn' Stichting aan hem overdroeg. 'Als dank voor zijn tomeloze inzet en betrokkenheid' verrichtte Erik Oliemans zijn allereerste officiële daad als nieuwe voorzitter, door Frans Peter Schulte te benoemen tot erevoorzitter van de Stichting Vrienden van het MLM. Het is een unaniem besluit van de leden van het Algemeen Bestuur en de leden van de Commissie van

Spinner | 2011 | | pagina 12