24 Bij de hereniging van de beide Duitslanden kreeg de Bundeswehr prompt de beschikking over al het militaire materieel van de Nationale Volksarmee. Een aantal vliegtuigen en helikopters is na enige beproevingen ook operationeel ingezet, zoals deze Mi-8 die vanwege zijn VIP uitvoering de NAVO-codenaam 'Salon' meekreeg binnen. Luchttransport is in de jaren daarna de voornaamste taak van Gatow gebleven. De civiele vliegbewegingen nemen zodanig toe dat het burgerluchtverkeer in 1951 wordt verplaatst naar Tempelhof. Maar Britannia Airways blijft op Gatow samen met de RAF zelf wekelijks de aflossing ferriën voor Britse Berlin Infantry Brigade. British Airways verzorgt op Gatow haar crewtraining en gebruikt het veld als uitwijk als er op Tempelhof niet kan worden geland. Verder fungeert Gatow voor ceremoniële ontvangsten en vertrekken van bezoekende staatshoofden. Tekenend voor de internationale verhoudingen in die tijd is het hinderlijk optreden van de Russen jegens de Britten op Gatow. Pal westelijk van de vliegbasis, op de grens van West-Berlijn met de DDR, hebben zij na het ontstaan van de West-Berlijnse enclave er hun kampementen opgeslagen. Bij de oprichting van de muur loopt het IJzeren Gordijn in noord- zuidelijke richting pal over het westelijk deel Bij het Luftwaffenmuseum staan twee van deze Antonov An-14 Clods op de inventaris. Ze zijn nog uitgerust met zuigermotoren en kunnen een of twee vliegers en 7-9 passagiers vervoeren. Het vliegbereik van de Clod met een vracht van 630 kg is bijna 700 km

Spinner | 2011 | | pagina 26