Geschiedvervalsing 11 J 2 commandeurs bd Koninklijke Marine Als nabestaanden van de MLD Dakota bemanning 079 zijn wij bijzonder verontwaardigd over de inhoud van het in dit blad geplaatste artikel. Vooral door misbruik te maken van hun positie, hebben bovengenoemde auteurs ettelijke keren een al dan niet geslaagde poging gedaan om bij verschillende media een artikel te plaatsen over hun 'onderzoek naar de crash met de MLD Dakota 079 op 2 januari 1961 te Biak. Hoewel het ondermaatse artikel eind vorig jaar op last van de Marine al werd verwijderd van de website van het Militair Luchtvaart Museum, is het artikel 'Ramp met de Dakota 079 nabij Biak op 2 januari 1961' niettemin gepubliceerd in het januarinummer van dit blad. Wat klopt dan niet aan het artikel? 32 nr APTTThQ Reactie op het artikel 'Ramp met de Dakota 079 nabij Biak op 2 januari 1961' van C. Leebeek, en A. van Dijk, Spinner, nr. 39 - januari 2011. Het leed is evenwel geschied. Opnieuw worden de nabestaanden geconfronteerd met het verdoezelen van de feiten en wordt de bemanning ten onrechte in diskrediet gebracht. Opnieuw, want ook de destijds ingestelde commissie van onderzoek (CVO) heeft zich hieraan schuldig gemaakt. In de commissie waren namelijk naast een medicus, slechts twee - direct verantwoordelijke - officieren opgenomen die de hier onder genoemde geïmproviseerde handmatige afwerpmethode op voorhand al aanvaardbaar achtten. Van een onafhankelijk onderzoek kan dan ook geen sprake zijn. Het klakkeloos overschrijven van een dergelijke, slechte rapportage is derhalve al verwerpelijk. Echter, het weglaten, dan wel manipuleren van gegevens en een eigen suggestieve interpretatie van niet op feiten berustende veronderstellingen om op die wijze een zogenaamd nieuw licht op de zaak te werpen is voor een gesteld onderzoeker een doodzonde. De eigen uitspraak "Een historisch artikel kan niets verbloemen en mag de gevonden werkelijkheid niet aanpassen of mooier maken" is wrang genoeg op deze twee schrijvers zelf niet van toepassing en wederom een klap in het gezicht van de nabestaanden. Vrijwel niets als je de kritiek op het artikel leest van onderzoeker Dick Kuperus op het forum "Raadsels rond de crash met de MLD Dakota 079 van VSQ 321" op de website van Dutchfleet (www. dutchfleet.net). Te veel om op deze plaats allemaal te vermelden. Daarom beperken wij ons hieronder kort tot slechts enkele volstrekt verkeerd weergegeven feiten.

Spinner | 2011 | | pagina 34