van MLM en LWM zich voordeden (2001) heb ik contact gelegd met de Voorzitter van de Vrienden van het Legermuseum. Later, toen de plannen daarvoor weer beter vorm kregen, is dat contact weer geactualiseerd en vanwege de gewenste continuïteit in handen gelegd van Vice Voorzitter en Penningmeester. Met de projectorganisatie van het Nationaal Militair Museum werd vroegtijdig contact gelegd, dat tweemaal per jaar wordt voortgezet in aanwezigheid van het College van Advies. Geruchten dat men bij het Aviodrome overwoog bezittingen te gelde te maken, zetten mij aan om onverwijld contact te leggen met de voorzitter van de Fokker Heritage Trust om zeker te stellen dat indertijd bij de steunverlening aan die Trust overeengekomen voorwaarden zouden worden nagekomen. Het ging hier voornamelijk om de permanente tentoonstelling van de Fokker D.VII in het MLM. Uiteindelijk heeft dat, zij het na geruime tijd en een aantal "omtrekkende bewegingen", geleid tot de definitieve plaatsing van dit pronkstuk in de collectie van het MLM. Bij enkele gelegenheden deed zich de kans voor onze Stichting wat meer voor het voetlicht te brengen. Ondertekening van de overeenkomst met Cdre b.d. John Vermeulen (inmiddels 95 jaar jong) bij zijn riante donatie voor het FK 51 project, oplevering van de eerste fase daarvan vorig jaar, overdracht van de Brewster Buffalo en ons 25 jarig bestaan kregen journalistieke aandacht, niet in het minst door de goede voorbereiding door onze PR man Loe Baltussen. Dat de grotendeels door de Stichting bekostigde jubileumtentoonstelling, waarin op mijn verzoek de mens in de luchtvaart centraal werd gesteld en die zich uiteindelijk tot de rol van de jachtvlieger moest beperken, aanleiding zou vormen tot een nu al meermalen gehouden "Pilots call" en van daaruit tot een gedenkteken voor omgekomen vliegtuigbemanningen op Soesterberg leidde, kon ik toen niet bevroeden. Plannen om de industrie meer bij het museum te betrekken liepen, ondanks de inzet van Thom Bierman, vast op de verminderde activiteiten in de vliegtuigsector. Maar een voorzitter is niets zonder een goede secretaris. Dus denk ik met veel dankbaarheid terug aan de steun van Henk de Jong, Maurits Botma en Gerard van Putten. Evenzo heb ik veel steun en goede adviezen mogen krijgen van de leden van ons College van Advies, waarin tussen ondermeer professoren met emeritaat en ex bevelhebbers KLu, Martin Schröder al die tijd als plechtanker fungeerde. Het was een genoegen om in die bijna 13 jaar al die genoemde zaken voor elkaar te krijgen met de hulp van een bestuur dat de zaken functioneel oppikte en dat parallel aan de enthousiaste inzet van museumstaf en vrijwilligerskorps, waarbij de museumwinkel "de Brik" voor het hoognodige financiële vlees op de botten van de vriendenstichting zorgde. Dit dankzij de inzet van het echtpaar van Steijn, de heren van Milligen en van Toren en de grote schare vrijwilligers, waarvan mij vooral mevrouw Luikinga als constante factor voor ogen staat. De prettige en open verstandhouding met de Directeur van het MLM versterkte dat genoegen. "Cool", zegt men nu om in zo'n ambiance je werk te doen en soms ook (mijn vrouw Loekie weet daarvan mee te praten) je hart weer eens sneller te laten kloppen. Overigens zorgde zij ervoor dat dat geen overbelasting werd en zette me weer met beide voeten op de grond. De vrienden dank ik voor het in mij gestelde vertrouwen en de ruimte die ze mij en het bestuur gaven. Daarbij hoop ik dat de vriendenkring het museum op handen blijft dragen, óók in de komende conversie naar het Nationaal Militair Museum. Denk daarbij nog eens aan ledenwerving en aan de cadeaubon voor een jaar lidmaatschap van onze Stichting. Het ga u goed en als laatste wens: MLM en SVMLM: "United we fly! F.P. Schulte PS. Bovenstaande had ik al voor de vriendendag geschreven. Met de herinneringen aan die voor mij zo bijzondere dag op 26 maart nog vers in het geheugen dan toch nog een kleine toevoeging. Al die loftuitingen, mooie cadeaus en zelfs een erevoorzitterschap brachten me toch wel goed van mijn stuk. De persoonlijke en hartelijke ontmoetingen met vele vrienden en museummedewerkers daarna deden me veel goed en brachten me weer terug naar waar het allemaal om gaat: een goed contact van mens tot mens in een vriendenkring die, zoals ik die dag ook zei, aanvoelt als een warm bad. Nogmaals mijn hartelijke dank, het was gewoon te gek.

Spinner | 2011 | | pagina 4