Wisseling van de wacht Jubileum redacteur Spinner ;rugblik Scan Covery Trial Toekomst Start PPS-dialoog Open Cockpit Zondag 3 Tijdens de vriendendag op 26 maart werd afscheid genomen van Generaal-Majoor KLu b.d. Frans Peter Schulte als voorzitter van de Stichting Vrienden MLM. Graag betuigen wij hem ook in deze rubriek nogmaals onze dank voor zijn bijzondere inzet voor het MLM in de afgelopen 13 jaar. Onder zijn voorzitterschap is de Stichting Vrienden een toonbeeld geweest van cooperativiteit, inzet en betrokkenheid, met vele tastbare resultaten als gevolg. Frans Peter, wij zijn je bijzonder erkentelijk voor alles wat je, onder het motto "United we fly" voor het MLM hebt betekend. Met Generaal-Majoor KLu b.d. Erik Oliemans, de nieuwe voorzitter, die wij hier graag een hartelijk welkom toeroepen, hopen wij op dezelfde prettige wijze te kunnen samenwerken. Dank past bij deze gelegenheid ook aan het adres van Hans Berfelo. In april is het precies 25 jaar geleden dat hij redacteur werd van het orgaan van de Stichting, dat toen nog onder de naam Nieuwsbrief verscheen en later werd omgedoopt tot Spinner. In al die jaren is het blad, dankzij Hans, een voortreffelijk visitekaartje voor de stichting geweest, maar zeer zeker ook voor het museum zelf. Hans, hulde voor je geweldige inzet in die 25 jaar! dialoog zal ongeveer een jaar in beslag nemen. IJs en weder dienende zal de bouw van het nieuwe museum in december 2012 kunnen beginnen. Nieuw informatiepunt Hart van de Heuvelrug Onder grote belangstelling werd op 19 maart het nieuwe informatiepunt van Hart van de Heuvelrug geopend op Vliegbasis Soesterberg. In de oude brandweerkazerne op de vliegbasis is nu informatie over de verschillende projecten van Hart van de Heuvelrug te vinden. Het nieuwe informatiecentrum op Vliegbasis Soesterberg is te bereiken via de poort aan de Batenburgweg op het bedrijventerrein van Soesterberg Noord. In januari fungeerde het terrein van het MLM als start- en eindpunt van de ScanCovery- Trial, een autotoertocht die de deelnemers in een tijdsbestek van zeven dagen tijd kris kras door Scandinavië leidde. De start vond plaats op 8 januari en op 15 januari keerden de deelnemers terug in Soesterberg. Met 7.000 kilometer onder de wielen, afgelegd onder winterse omstandighe den. Deelname was mogelijk op basis van inschrijf geld, waarvan 10% werd afgedragen aan KWF Kankerbestrijding. Half januari zijn de dialooggesprekken op gang gekomen met de drie voor het PPS-project Defensiemuseum geselecteerde consortia. De Op 30 januari vond de eerste Open Cockpit Zondag plaats. Het werd meteen een groot succes. Maar liefst 1.800 bezoekers vonden die dag de weg naar het MLM waar zij een kijkje konden nemen in de Agusta Bell en de cockpits van de NF-5 en de F-16A.

Spinner | 2011 | | pagina 5