Museumweekend in het Militaire Luchtvaart Museum ^Vooruitblik LEGO@MLM 5 jgr onderhevig aan corrosievorming en om die tegen te gaan wordt het voormalig verkenningsvliegtuig van de Koninklijke Marine gestript en volledig opnieuw gespoten. De werkzaamheden worden verzorgd door Quality Aircraft Painting Services (QAPS) op de Luchthaven Lelystad. De verwachting is dat het vliegtuig in mei klaar is. Het vervoer van het toestel dat 27 meter lang, 10 meter breed en 4,2 meter hoog is en circa 20 ton weegt vond plaats in de nacht om zo overlast voor het verkeer zo veel mogelijk te vermijden. Vier uitzonderlijke transportbegeleiders en acht verkeersregelaars zorgden voor de begeleiding van het transport. Op verschillende plaatsen moesten tijdelijk verkeersborden worden verwijderd. Het vervoer van het vliegtuig geschiedde deels over de weg, deels over water. Met behulp van hijskranen werd de romp vlakbij het Kamp van Zeist op de A28 De Neptune wordt vanaf de brug op een trailer op de snelweg getakeld foto: G.J. Tornij gehesen en per trailer naar Nijkerk vervoerd. Van de Nijkerkersluis tot aan de Knardijk bij Zeewolde werd het traject vervolgd over water. Vanaf dat punt tot de eindbestemming in Lelystad vond het vervoer weer over de weg plaats. Al met al een hele onderneming, die veel mediabelangstelling trok. De restauratie van de Neptune maakt onderdeel uit van een groter project, dat als doel heeft een aantal toestellen dat buiten staat op te knappen. Eerder werden al de F-15 en de Dakota onder handen genomen. Bezoekers betreden de Breguet Atlantic tijdens het Museumweekend 2 en 3 april 2011 Tijdens het Nationaal Museumweekend op zaterdag 2 en zondag 3 april 2011 opende het museum de deuren van het museumdepot op de voormalige Vliegbasis Soesterberg. De Stichting PHantasy in Blue verzorgde bij deze gelegenheid op de landingsbaan een aantal demonstraties met grote 1:5 schaalmodellen. Als bijzondere attractie was op de vliegbasis de Breguet Atlantic voor bezichtiging opengesteld en konden in het MLM zelf ook de projecten in de werkplaatsen worden bezichtigd, in het bijzonder de bouw van de Fokker C.X en de restauratie van de Lockheed L-12A. Tijdens de meivakantie (eerste week van mei) kunnen onze jongste bezoekers hun hart ophalen aan het spelen met Lego.

Spinner | 2011 | | pagina 7