Zilveren jubileum hoofdredacteur m Bestuurslid Berfelo Bedankt MLM: pleisterplaats voor mobiel erfgoed 29 mei HCC! Flightsimulatordag T Door de goede bereikbaarheid en centrale ligging is het MLM sinds jaar en dag een populaire bestemming voor bezitters van mobiel erfgoed. Ook onze evenementenagenda voor de komende maanden getuigt hier weer van. Op zondag 15 mei zijn de deelnemers aan de 1e Nationale Motor zijspan Dag te gast op het terrein van het MLM. Op 28 mei vindt de theepauze van de "Motary", een toertocht georganiseerd door de Rotary Club Ermelo-Putten en de Veluwse Motor Toer Club, plaats op het Kamp van Zeist. HCCIFlightsimulator is een vereniging van ruim 1.500 leden, die zich bezig houdt met virtueel vliegen. Circa 50 leden van de vereniging komen op 29 mei met hun computers naar het MLM om onze bezoekers kennis te laten nemen van de ongekende mogelijkheden van het flightsimmen. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM ijdens zijn afscheidstoespraak op de Vrienden dag 2011 maakt voorzitter Schulte gewag van een jubileum binnen het stichtingsbestuur. In april 1986 heeft Hans Berfelo de redactie van het stich tingsorgaan overgenomen van majoor Jan Algera. Het blad, een paar A3 vellen tweezijdig gedrukt en gevouwen, verschijnt dan onder de naam 'Nieuws brief'. Al snel krijgt het blad een dikkere blauwe omslag en groeit uit tot een professioneel kwartaal blad. Tien jaar geleden ondergaat de Nieuwsbrief opnieuw een metamorfose. Zowel de lay-out als de naam verandert en sinds die tijd heet het blad de 'Spinner'. Daarvan is nu al weer de 40e editie verschenen. 'Hans Berfelo heeft zich al die tijd ingespannen om de doelstelling en de taken van de Stichting Vrien den van het MLM op eigen wijze en met verve uit te dragen', aldus Frans Peter Schulte. 'Hij heeft het blad breed van karakter gemaakt'. Zo gaan publica ties in de Spinner nogal eens in op de relatie tussen de (inter)nationale luchtvaarthistorie en de militai re luchtvaart. Met het vertrek van René d'Hollosy zomer 2005 heeft Hans kans gezien om naast de hoofdredactie van de Spinner ook de leiding van de vele projecten van de Stichting Vrienden op zich te nemen. En dan mag niet worden vergeten dat hij toentertijd ook nog beroepsmatig werkzaam was en elders in de 'recreatieve luchtvaart' ook nog een bestuursfunctie vervulde. Als algemeen projectleider bij de bouw van de Fok ker C.X, de Koolhoven FK 51, de Brewster Buffalo en de Curtiss Hawk fungeert Hans Berfelo als een onuitputtelijke vraagbaak over registratie, confi guratie en uitmonstering van soms bijna vergeten vliegtuigen uit onze rijke luchtvaarthistorie, aldus voorzitter Schulte. 'Het is bijna niet te geloven dat hij daarnaast ook nog eens de vriendenadmini stratie verzorgt'. Schulte verontschuldigt zich bij zijn opvolger. 'Het is pas 26 maart en zijn zilveren jubileum is eerst volgende maand'. In dat geval zou de nieuwe voorzitter moeten hebben gewacht tot volgend jaar, maar zo zegt de scheidende voorzitter 'dan liever dit voorproefje en een klein blijk van waardering'. Die waardering bestaat uit een prachtig houten desktop schaalmodel van een historische Fokker G-1 jachtbommenwerper. Hans Berfelo toont zich volstrekt verrast met al deze loftuitingen. Geluk kig is hij zeer ingenomen met dit prachtige blijk van waardering. Als modelbouwer weet hij precies wat er wel of niet aan een model ontbreekt. Geen reactie daarop dus. Wat hij zich wel afvraagt, is wie herinnert zich nu nog dat hij 25 jaar geleden de redactie op zich heeft genomen. Voor hem een vraag, voor ons een weet. Proficiat Hans! Loe M M Baltussen

Spinner | 2011 | | pagina 8