Vriendendag 2011 Scheidend voorzitter wordt Erevoorzitter Loe M M Baltussen Traditioneel heeft de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum ook dit jaar haar Vriendendag gehouden op de laatste zaterdag van maart. Zo'n 150 vrienden en een aantal surprise gasten hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging. Het accent van de Vriendendag lag op deze 26e maart heel in het bijzonder bij het afscheid van de voorzitter, generaal-majoor KLu b.d. Frans Peter ('zonder streepje') Schulte. Met zijn 75-jarig bestaan en na bijna 13 jaar heeft hij het voorzitterschap 'met genoegen' overgedragen aan generaal-majoor b.d. KLu Erik J. Oliemans. Na een smakelijke lunch - met dank aan Paresto - kleurde drs. Enno Piet de middag in met een zeer passende lezing over de inzet van de Koninklijke Luchtmacht in het toenmalige Nederlands Nieuw-Guinea. Ter afsluiting volgde een geanimeerde receptie bij het afscheid, dat geen afscheid mag zijn, van Frans Peter Schulte en de introductie van de nieuwe stichtingsvoorzitter Erik Oliemans. 7 In zijn afscheidstoespraak sprak voorzitter Schulte van het overleg dat al enige tijd plaatsvindt met de museumleiding en de projectorganisatie van het toekomstige Nationaal Militair Museum (NMM). Ook het College van Advies is daar nauw bij betrokken. Hoe belangrijk dat voor Stichting Vrienden is, blijkt uit de aanwezigheid op deze Vriendendag van mw. Ir. Jolanda Laval die de projectorganisatie leidt. Schulte geeft aan dat het contact van de Stichting Vrienden MLM met de vriendenkringen van de andere deelnemende Defensiemusea aan dit project moet worden

Spinner | 2011 | | pagina 9