Nadat de vormbogen en -latten aan de flanken werden gecompleteerd en gecorrigeerd is de aan dacht verlegd naar de bovenzijde, o.a. vanwege de noodzakelijke vervanging van de "oude" watertank en de onduidelijke toestand van de beplating rond het machinegeweer van de waarnemer. Gevolg: het ontdekken van afwijkingen van gerealiseerde vormbogen ten opzichte van tekeningen van de carrosserieplaten vóór het windscherm en van die tussen bemanningsruimte en kielvlak. Na rijp beraad is besloten de bogen vóór het wind scherm en het ontwerp van de "nieuwe" watertank zodanig aan te passen dat de complexe motorbepla ting kan worden gemaakt volgens tekening en met gebruikmaking van de daarop gebaseerde, door het MLM reeds geproduceerde mal. Daarnaast is besloten voor de eveneens ingewikkelde beplating rond het MG een zeer geïnteresseerde plaatwerker/ lasser in te schakelen en dat deel opnieuw, nu van lasbaar materiaal, te laten maken. Inmiddels is het aanpassen en completeren van de vormbogen vóór het windscherm ver gevorderd, zijn de tekeningen voor de "nieuwe" watertank gereed en is de bepla ting voor rond het MG in bewerking op een mal die eerst zo veel mogelijk volgens tekening is gemaakt en waar nodig aangepast aan de bestaande vorm bogen. Voor de romponderzijde is al eerder enig tekenwerk gedaan en buismateriaal aangeschaft. Daarmee kan de verdere ontwikkeling dichter bij de praktijk worden gebracht: er zijn geen tekeningen van deze constructie. Neus sectie Dit deel van het vliegtuig omvat in hoofdzaak de Beplating rond het machinegeweer voor de waarnemer motor met de propellernaaf, de motorbok en de vormbogen met de beplating van de spinner tot rompspant 1, waar de motorbok wordt bevestigd. Het zou als een geheel geproduceerd kunnen wor den op een andere locatie, los van de romp, daarbij uitgaande van wat inmiddels (bijna) beschikbaar is, t.w.: de motor, de propellernaaf, de motorbok en een mal voor de motorbeplating. Deze gedachte wordt uitgewerkt zodra de bok gereed is. Staartsectie De staartwiel installatie is nagenoeg gereed en gemonteerd. Kielvlak, stabilo, hoogteroer en rich tingroer zijn gereed, maar i.v.m. de verplaatsing naar Aalsmeer tijdelijk gedemonteerd. Spandraden zijn aanwezig en de stabilosteunen zijn onlangs of worden binnenkort geleverd. De bestaande com binatie hoogteroer en rompachterstuk levert een probleem op bij het bepalen van de juiste uitvoe ring van de carrosserieplaten aan weerszijden van de staartwielstijl: hoe is zwaar aanlopen van de hoogteroerhefbomen te voorkomen? De oorzaak van het probleem is niet duidelijk. Ge kozen is voor uitstulpingen aan de carrosseriepla ten: dat is haalbaar en kwam destijds voor bij C.X 702, tenminste aan de linker zijde (alleen van de linker zijde is een foto beschikbaar). Hierna kan worden begon nen aan de afronding van het kielvlak naar het rompach terstuk. Uitrusting Via de vertegenwoordiging van de Nederlandse Vereni ging van Modelbouwers bij de Modelbouwmanifestatie in De tweede passing van de motorbok

Spinner | 2011 | | pagina 10